Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu

Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn rozpoczyna przygotowania do nowego sezonu
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Anna Kajat

Wiele treningów i wiele grania. Tak w skrócie można by podsumować zaplanowany okres przygotowawczy Warmii Energa Olsztyn do sezonu 2022/2023.

Nowy trener zespołu, Dariusz Molski nie zamierza nic zostawiać dziełu przypadku. Po zmianach w składzie i dalszym odmładzaniu zespołu, zgranie jest potrzebne. Zespół ma być także przygotowany fizycznie na trudy gry na zapleczu Superligi. I taki cel przyświeca przygotowaniom zespołu, które potrwają blisko dwa miesiące.

Zawodnicy rozpoczęli od indywidualnej rozpiski treningów, które realizują we własnym zakresie. Sprawdzianem, czy forma została utrzymana ma być test, który zaplanowany został na stadionie akademickim w Kortowie (1 sierpnia). Będzie to też pierwsza okazja do spotkania się w pełnym gronie: szkoleniowca i zawodników. Do zespołu dołączyło trzech zawodników: Damian Szniter, Szymon Mucha i Piotr Skiba. Z zespołem trenować będzie także kolejnych dwóch graczy, których przydatność oceni szkoleniowiec.

Pierwsze dwa tygodnie sierpnia szczypiorniści Warmii będą szlifować formę w hali w Biskupcu oraz na pobliskim tam stadionie. Bardzo prawdopodobne jest, że już w tym okresie dojdzie do sparingu, bo akces gry zgłosił zespół Szczypiorniaka Dąbrowa Białostocka. Tych sparingów nie powinno zabraknąć, bo Dariusz Molski celuje w aż 10 przedsezonowych meczów kontrolnych.

W okresie 15-21 sierpnia Makowski i spółka przebywać będą na obozie w zaprzyjaźnionym hotelu Zamek Ryn. To kolejny etap budowania wydolności i siły przed kolejnym sezonem Ligi Centralnej. Trwają także ustalenia, aby po powrocie z Rynu rozegrać dwa mecze kontrolne z przeciwnikiem z ligowych parkietów, Nielbą Wągrowiec. Tymczasem 26 sierpnia Warmia zmierzy się w turnieju w Białej Podlaskiej z tamtejszym AZS-em oraz Padwą Zamość. Idąc za ciosem w kolejnych dniach rozegrane zostaną sparingi z: Mazurem Sierpc oraz lokalnymi drużynami.

Pierwszy mecz ligowy podopieczni trenera Molskiego rozegrają 17 września w Żukowie.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • [Usunięty] 2022-07-27 11:57:32 5.187.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0
  • [Usunięty] 2022-07-27 11:06:08 5.187.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 1
2147382000