Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn kompletuje skład na kolejny sezon

Piłka ręczna. Warmia Energa Olsztyn kompletuje skład na kolejny sezon
Zdjęcie ilustracyjne do tekstu
Fot. Emil Marecki / Olsztyn.com.pl

Wprawdzie olsztyńscy szczypiorniści, nie zdołali zająć dwóch pierwszych miejsc podczas turnieju barażowego o Superligę, choć byli tego bardzo blisko, to miniony pierwszoligowy sezon mogą uważać za bardzo udany.

Przypomnijmy, że do drugiej lokaty turnieju w Końskich, premiowanej spotkaniem o awans o Superligi z jej ostatnim zespołem, zabrakło podopiecznym trenera Jarosława Knopika zaledwie kilku zdobytych (bądź obronionych) bramek więcej.

Sezon 2020/2021 mają już za sobą, a przed nimi nowy, ale w zupełnie innej pierwszoligowej formule, o czym już wcześniej informowaliśmy. Inny też będzie skład zespołu. Co prawda daleka droga do jego ostatecznego składu, ale już powoli zarysowuje się kształt personalny zespołu.

Zacznijmy od tego kogo już na pewno nie zobaczymy w barwach Warmii. Na razie kontraktów nie przedłużyli: Piotr Dzido, Wojciech Golks i Marek Starzec.

Przedłużyli je natomiast: Marcin Malewski (na następny sezon), który będzie łączył funkcję zawodnika, drugiego trenera i menedżera; Mateusz Kopyciński (na trzy sezony),

Adrian Gruszczyński (na trzy sezony, a po podpisaniu kontraktu powiedział: - Warmia Olsztyn to klub z bardzo bogatą przeszłością oraz perspektywami na przyszłość. Cieszę się, że będę mógł kontynuować swój sportowy rozwój właśnie tutaj); Adam Konkel (na dwa sezony) oraz Damian Didyk i Michał Sikorski (obaj na jeden sezon).

Nowymi zawodnikami w szeregach Warmii Energa będą: Dawid Reichel, absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Gdańska, reprezentant Polski juniorów i niedawny wicemistrz Polski z Wybrzeżem Gdańsk (powiedział: - Warmia Olsztyn jest klubem, który daje mi duże perspektywy na przyszłość. Czuję, że w Warmii będę zawodnikiem, którego umiejętności zostaną docenione. Słyszałem, że atmosfera w klubie jest świetna, dlatego tam chce kontynuować swoją karierę) oraz Michał Safiejko, wychowanek olsztyńskiego Szczypiorniaka, mistrz Polski juniorów.

Dwóch zawodników Warmii Krystian Matusiak i Jakub Zemełka zostało powołanych do reprezentacji Polski plażowej piłki ręcznej przygotowującej się pod okiem olsztyńskiego szkoleniowca Jarosława Knopika do tegorocznych występów międzynarodowych. Pierwsza konsultacja odbędzie się 13-17 czerwca w Sierpcu.

Lech Janka

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz