Dziś jest: 13.04.2024
Imieniny: Hermenegildy, Marcina
Data dodania: 2022-05-27 15:13

Redakcja

Piłka ręczna. Warmia Energa ma nowego szkoleniowca

Piłka ręczna. Warmia Energa ma nowego szkoleniowca
Dariusz Molski
Fot. archiwum prywatne

Po ostatnim meczu Warmii Energa w Lidze Centralnej (zwycięstwo w Gorzowie ze Stalą) odbyło się spotkanie podsumowujące sezon 2021/2022. Zarząd klubu podziękował trenerowi Igorowi Stankiewiczowi za pracę z zespołem, doprowadzając go do utrzymania w tych rozgrywkach na kolejny sezon. Szkoleniowca poinformowano jednocześnie o decyzji nie przedłużenia z nim umowy pracy w nowym sezonie.

reklama

Przypomnijmy, że trener Stankiewicz objął drużynę w pierwszej rundzie. Była po serii porażek i w poważnym niebezpieczeństwie degradacji do I ligi. W rundzie rewanżowej prowadzony przez niego zespół wygrał wszystkie domowe spotkania oraz dwa wyjazdowe, kończąc rozgrywki na bezpiecznym 11. miejscu.

- Ta niełatwa dla nas decyzja jest związana z wizją budowania zespołu od podstaw - wyjaśniał Jacek Zyśk, wiceprezes klubu.

I dodał: - Bardzo szanujemy dokonania trenera Stankiewicza. Przyszedł w trudnym momencie i dołożył cegiełkę, która okazała się kluczowa do poprawienia jakości i skuteczności gry. Wykazał się umiejętnością w prowadzeniu zespołu. Informowaliśmy trenera, że bierzemy pod uwagę przedłużenie współpracy, ale nie jest jedyną opcją na kolejny sezon. Poszukiwaliśmy szkoleniowca doświadczonego w pracy z młodymi zawodnikami, bo takich mamy przede wszystkim w zespole.Trener na którego postawiliśmy, w co wierzę, stanie się mentorem i nauczycielem dla zawodników. Stąd nasza decyzja o rozstaniu z dotychczasowym szkoleniowcem.

Ostatecznie postawiono na... Dariusza Molskiego. Kim jest nowy szkoleniowiec olsztyńskich szczypiornistów?

Pochodzi z Gorzowa. W przeszłości wprowadził do Superligi zespół Mebli Wójcik Elbląg. Zespół elbląski pod jego kierunkiem rozegrał 52 spotkania ligowe, w których odniósł 36 zwycięstw, miał 3 remisy i 13 porażek, awansując do Superligi. „Meblarze” pod jego wodzą zdystansowali w I lidze zarówno Warmię Traveland Olsztyn jak i Wybrzeże Gdańsk. W tej najwyższej klasie rozgrywek trenował jeszcze Pogoń Szczecin, Nielbę Wągrowiec i AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Od 2016 roku pracował z powodzeniem w Gorzowie z tamtejszą Stalą. Od sezonu 2020/2021 prowadził zespół I ligi grupy C, Juranda Ciechanów. Jak sam określił: „Wybrałem najtrudniejsze z możliwych zadań do wykonania w tamtym okresie”. W końcu zdecydował się na zmianę otoczenia i podjął wyzwanie, jakie podstawił przed nim zarząd olsztyńskiego klubu.

Lech Janka

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • olsztyński 2022-06-01 21:44:28 176.221.*.*
    A trener WENTA nie chciał pracować w Olsztynie ?
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
  • NGR 2022-05-28 11:16:13 178.42.*.*
    Zła decyzja. Trener Stankiewicz dałby tej drużynie znacznie więcej. Przecież w końcówce sezonu Warmia zaczęła wygrywać na wyjazdach z czołowymi zespołami Ligi Centralnej. Widać w tym było rękę trenera Stankiewicza. Wielka szkoda że nie dostał szansy przygotowania drużyny i rozegrania z nią pełnego sezonu.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 4

www.autoczescionline24.pl