Piłka ręczna. Szczypiorniak u marszałka [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna. Szczypiorniak u marszałka [ZDJĘCIA]
Gustaw Marek Brzezina, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego, spotkał się z przedstawicielami Klubu Sportowego Szczypiorniak, którego zespół kilka tygodni temu wywalczył mistrzostwo Polski juniorów.
Fot. Urząd Marszałkowski

Gustaw Marek Brzezina, marszałek województwa warmińsko- mazurskiego, spotkał się z przedstawicielami Klubu Sportowego Szczypiorniak, którego zespół kilka tygodni temu wywalczył mistrzostwo Polski juniorów.

Ekipę najlepszej w kraju drużyny juniorskiej reprezentowali: Robert Targoński, Filip Lewalskim, Maciej Retkiewicz oraz szef klubu, a jednocześnie szkoleniowiec zespołu, Konstanty Targoński. Gospodarz spotkania pogratulował swoim gościom wspaniałej postawy w mistrzostwach Polski.

- Ten wasz tytuł to znakomity wynik - stwierdził. - Doceniam ten sukces, ale również zajęcie drugiego miejsca w rozgrywkach drugoligowych, co było potwierdzeniem tych młodzieżowych osiągnięć. Wiem, że wszystko to wydarzyło się w roku jubileuszu dwudziestolecie istnienia klubu. Przekażcie pozdrowienia i gratulacje pozostałym zawodnikom, bo nie wszyscy z uwagi na pandemię mogli się tu zjawić.

Marszałek Brzezin wręczył swoim gościom specjalne upominki, a prezes Targoński zrewanżował się replikę koszulki mistrza Polski prezes 

- Pan marszałek zaprosił zawodników szczypiorniaka i ich trenera, bo znał ich tegoroczne osiągnięcia - powiedział nam uczestniczący w spotkaniu Leszek Dublaszewski, który współpracuje z tym olsztyńskim klubem. - Tłumaczył nam, że chciał się spotkać dużo wcześniej, ale nie miał bardzo napięty kalendarz i dopiero teraz znalazł odpowiedni na to czas. Ubolewał nad tym, że dobrzy młodzi zawodnicy z regionu opuszczają województwo. Trener Targoński wszedł mu w słowo i poinformował, że wprawdzie bramkarz Ałaj już podpisał kontrakt z grającą w Superlidze Gwardią Opole, a Graczyk jest na celowniku innej drużyny z Superligi, ale utalentowany Safiejko zostanie w Olsztynie, bo właśnie związał się kontraktem z olsztyńską Warmią.

Lech Janka

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

2147382000