Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2021-04-18 18:54

Piłka ręczna. Sokół powstrzymał wysoki lot Warmii Energa

Jarosław Knapik, szkoleniowiec olsztyńskiego zespołu

Pierwszoligowi szczypiorniści ze stolicy Warmii i Mazur nie poszli za ciosem i po ważnym wyjazdowym sukcesie w Koszalinie przegrali niespodziewanie w Kościerzynie z tamtejszym Sokołem.

W pierwszej rundzie w Olsztynie, podopieczni trenera Jarosława Knopika poradzili sobie z kościerzyńskim Sokołem stosunkowo łatwo pokonując go 9 bramkami (39:30).

W tej sytuacji, oraz po sukcesie w Koszalinie w meczu z Gwardią, wśród olsztynian panował umiarkowany optymizm przed wyjazdem do Kościerzyny. Zdawano sobie jednak sprawę, że o wywalczenie kolejnego kompletu punktów nie będzie łatwo. - Jesteśmy skoncentrowani i zmobilizowani, ale też w dobrych nastrojach - stwierdził przed meczem Marcin Malewski, kapitan i lider olsztyńskich piłkarzy ręcznych. Niestety dobre nastroje i mobilizacja nie za dużo pomogły i olsztynianie wracali z podróży do Kędzierzyna ze opuszczonymi głowami.

Wprawdzie zespół z Olsztyna rozpoczął spotkanie od prowadzenia 2:0, to potem gra się wyrównała (2:2, 4:4), ale tylko do 23 min. Gospodarze wyszli na 4-bramkowe prowadzenie, kończąc pierwszą połowę spotkanie z dwubramkową nadwyżką.

Po przerwie Warmia zaczęła powoli odrabiać straty. Po 10 minutach doszła rywali (15:15), a po kolejnych 10 prowadziła już 21:18 z szansami na powiększenie przewagi. Niestety w tym momencie nastąpił niespodziewany zwrot akcji. Przez 10 minut goście nie potrafili powiększyć swego stanu posiadania, natomiast gospodarze trafili 4 razy pod rząd co wystarczyło do pokonania dotychczasowych liderów rozgrywek.

Teraz przed Warmią seria trudnych spotkań, m.in. z Nielbą Wągrowiec (przegrana 23:24 w I rundzie) i MKS Grudziądz. Bardzo trudno będzie jej odrobić stracone punkty z Sokołem

Mimo tej zaskakującej porażki nadal pozostaje w gronie zespołów z szansami na awans do ekstraligi.

Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna - Warmia Energa Olsztyn 22:21 (13:11)

Warmia Energa Olsztyn: Daniel Makowski, Cezary Kaczmarczyk, Krystian Matusiak, Marek Starzec 2, Damian Didyk 1, Adam Konkel 2, Mateusz Kopyciński  4, Michał Sikorski, Adrian Chełmiński 3, Wojciech Golks 3, Jakub Zemełka, Jakub Kozłowski, Michał Klapka 3, Adrian Gruszczyński 3, Piotr Dzido, Marcin Malewski.