Piłka ręczna. Trzecie miejsce Warmii Energa w turnieju o puchar prezesa USAR Kwidzyn [WIDEO]

Piłka ręczna. Trzecie miejsce Warmii Energa w turnieju o puchar prezesa USAR Kwidzyn [WIDEO]
Warmia Energa Olsztyn zajęła 3. miejsce podczas turnieju o Puchar Prezesa USAR Kwidzyn II
Fot. Warmia Energa Olsztyn

18. września meczem w Biskupcu z Padwą Zamość, piłkarze ręczni ze stolicy Warmii i Mazur rozpoczną nowy ligowy sezon. Przygotowują się do niego m.in. przez spotkania sparingowe.

Pod koniec sierpnia wzięli udział w Ciechanowie w turnieju Jurand Cup. W swoim pierwszym spotkaniu wygrali 29:22 z miejscowym Jurandem i awansowali do meczu finałowego. W drugim spotkaniu tego turnieju MMTS Kwidzyn pokonał 23:18 KPR Legionowo, więc finałowym rywalem olsztynian zostali grający w Superlidze szczypiorniści z Kwidzyna. W meczu o pierwsze miejsce niespodzianki nie było i lepsi o 6 bramek (34:27) okazali się przeciwnicy Warmii Energa.

Natomiast w sobotę (4 września) podopieczni trenera Jarosława Knopika zaprezentowali się w turnieju w Kwidzynie. Oprócz gospodarzy (USAR) i Warmii wystąpiły dwie drużyny z Ligi Centralnej: Nielba Wągrowiec i MKS Grudziądz. Warmia Energa w swoim pierwszym spotkaniu miała za rywali piłkarzy ręcznych z Grudziądza.

Przypomnijmy, że to z tym zespołem olsztynianie pod koniec rozgrywek walczyli o pierwsze miejsce w grupie A I ligi i wtedy okazali się lepsi (29:27). Tym razem role się odwróciły, bo o dwa trafienia więcej (28:26) byli piłkarze ręczni z Grudziądza. Początek spotkania nie wróżył im powodzenie, olsztynianie prowadzili bowiem m.in. 6:3, 9:5 i 12:8. Przy tym ostatnim wyniku zawodnicy z Olsztyna stracili niespodziewanie 5 bramek z rzędu. To spowodowało bardzo wyrównana walkę do ostatniej minuty meczu. Krótko przed końcową syreną był remis 26:26, ale dwie ostanie bramki były już dziełem rywali Warmii Energa Olsztyn. W meczu o 3. miejsce zespół olsztyński pokonał pewnie (25:17) gospodarzy turnieju.

W finale Nielba wygrała 20:17 z MKS Grudziądz.

Ostania gra kontrolna olsztyńskiego zespołu będzie miała miejsce prawdopodobnie 10 lub 11 września.

MKS Grudziądz - Warmia Energa Olsztyn 28:26

USAR Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn 16:25

Lech Janka

2147382000

Zapis wideo całego spotkania USAR Kwidzyn - Warmia Energa Olsztyn

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz