Piłka ręczna. Co słychać w Warmii Energa przed nowym sezonem?

Piłka ręczna. Co słychać w Warmii Energa przed nowym sezonem?
Oby w nadchodzącym sezonie Warmiacy mieli wiele powodów do radości
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Warmia Energa Olsztyn już 2. sierpnia (poniedziałek) rozpocznie przygotowania do inauguracyjnego sezonu w Lidze Centralnej.

Nowa forma rozgrywek skupiająca najlepsze zespoły na zapleczu Superligi, profesjonalna oprawa i formuła rozgrywek oraz partner techniczny ligi – to mają być pierwsze efekty zmian, na które zdecydował się Związek Piłki Ręcznej w Polsce. Jak podkreśla trener Jarosław Knopik i zawodnicy, "jest to krok w dobrą stronę, pozwalający na podniesienie poziomu sportowego". Gra z zespołami z całej Polski to także znacznie większe obciążenie finansowe klubu, na które działacze Warmii Energa Olsztyn są jednak przygotowani.

Kopyciński i spółka obóz dochodzeniowy rozpoczną na hali w Biskupcu, by po tygodniu przenieść się do hotelu Zamek Ryn, gdzie tradycyjnie będą budować formę na sezon. Trener Knopik ma w planie m.in. dwa treningi dziennie. Po obozie w Rynie zawodnicy będą skupiać się na taktyce, którą będą szlifować na hali w Biskupcu. Od początku września Warmiacy prócz czterech jednostek treningowych będą prowadzili zajęcia motoryczne w Olsztynie.

W okresie przedsezonowym nie zabraknie sparingów. Trener zaplanował grę kontrolną z Jurandem Ciechanów (18 sierpnia w Biskupcu) oraz udział w turniejach: 21-22 sierpnia - w Legionowie, 28 sierpnia - w Ciechanowie i 4 września - w Kwidzynie. Możliwe, że dojdzie także do skutku sparing 10 bądź 11 września. To powinno pozwolić szkoleniowcowi na przygotowanie zespołu oraz zaklimatyzowanie się nowych zawodników. Przypomnijmy, że do zespołu dołączyli: absolwenci gdańskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego: Michał Safiejko, Dawid Reichel, Dominik Stępień oraz wychowanek MTS-u Kwidzyn - Łukasz Orlich.

Warmia Energa Olsztyn swój pierwszy mecz Ligi Centralnej rozegra w weekend 18/19. września na wyjeździe. Rywalem będzie Padwa Zamość, w której jednym z liderów jest grający wcześniej w Olsztynie Tomasz Fugiel.

2147382000

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz