Imieniny: Bonifacego, Dobiesława
Data dodania: 2022-12-12 14:01

Pięć spotkań, piętnaście punktów. AZS UWM High Heels Olsztyn bezapelacyjnym liderem rozgrywek!

Zawodniczki AZS UWM High Heels Olsztyn

AZS UWM High Heels Olsztyn zakończyły pierwszą rundę I ligi futsalu kobiet na pierwszym miejscu! W spotkaniu na szczycie olsztyńskie zawodniczki wygrały z AZS-em SGGW Warszawa.

Co roku popularne “Szpilki” walczą o awans do Ekstraligi futsalu. W tym roku jest podobnie i można mieć nadzieję, że w tym roku ostatecznie uda się zakończyć sezon sukcesem. Wydaje się, że wygranie swojej grupy makroregionu jest niezagrożone. Olsztyńskie zawodniczki pokazały, że nie mają sobie równych. W niedzielę wieczór piłkarki AZS-u UWM zagrały na wyjeździe w Warszawie. Terminarz rozgrywek tak się ułożył, że spotkały się dwa zespoły, które dotychczas nie doznały porażki.

Mecz na szczycie obfitował w wiele sytuacji bramkowych, ale skuteczniejsze w polu karnym były zawodniczki z Olsztyna. Pierwsza bramka padła już w 3 minucie spotkania za sprawą Natalii Łapińskiej, ta sama zawodniczka dołożyła bramkę na 2:0 w 20 minucie spotkania. Rywalki miały swoje sytuacje, ale bardzo dobrze w bramce spisywała się Aleksandra Kojadyńska, która nie dała się pokonać.

Runda rewanżowa rozpocznie się w połowie stycznia 2023 roku. W poniedziałek wieczorem odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z udziałem drużyn z naszego województwa. Jezioranki Iława zagrają u siebie ze Stomilem Olsztyn.

AZS SGGW Warszawa - AZS UWM High Heels Olsztyn 0:2 (0:2)

0:1 - Łapińska 3'
0:2 - Łapińska 20'