Osiedle Mazurskie. Otworzyli tor rolkarski, z którego... nikt nie może korzystać

Osiedle Mazurskie. Otworzyli tor rolkarski, z którego... nikt nie może korzystać
Niedziela, godzina 14 - zamknięty tor rolkarski na os. Mazurskim
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W miniony czwartek ratuszowi urzędnicy ogłosili, że miasto ''otworzyło tor rolkarski na os. Mazurskim''. Jak się okazuje, jest on szczelnie zamknięty, natomiast administrator obiektu, którym ma być Ośrodek Sportu i Rekreacji, nic nie wie o terminie otwarcia.

Jak czytamy na oficjalnym portalu Urzędu Miasta w Olsztynie, w centrum zmodernizowanego Placu Mazurskiego powstało miejsce wprost stworzone do uprawiania sportu i rekreacji na świeżym powietrzu - z zielenią, boiskami i - przede wszystkim - torem dla rolkarzy.

Informacja pojawiła się publicznie w miniony czwartek. Przez weekend nasi Czytelnicy zasypali nas wiadomościami, że cały teren jest zamknięty.

Postanowiliśmy sprawdzić na miejscu, jak wygląda sytuacja. W sobotnie przedpołudnie zastaliśmy na pl. Mazurskim pracowników firmy, którzy kończyli wykładać z rolek trawę pod boisko piłkarskie, natomiast w niedzielę, kiedy pogoda zachęcała do aktywności fizycznej, ogrodzony teren był szczelnie zamknięty.

W niedzielę skontaktowaliśmy się z Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który ma być administratorem obiektu.

- Nic nie wiem o otwarciu toru rolkarskiego, czy też o dokładnym terminie jego otwarcia - powiedział nam rzecznik prasowy OSiR-u, Zbigniew Szymula.

Tor rolkarski na pl. Mazurskim o nawierzchni asfaltowej liczy 271 metrów długości, ma 2 metry szerokości, natomiast na zakrętach jest o 60 centymetrów szerszy. Jego budowa kosztowała 150 tys. zł., natomiast cała inwestycja wyniosła ponad 700 tys. zł. i w całości została sfinansowana z budżetu miasta.

Zagospodarowanie wnętrza placu było drugim etapem inwestycji. Latem ubiegłego roku wyremontowano tam chodniki, oświetlenie i kanalizację deszczową. Cała inwestycja, wraz z boiskami do gry w piłkę nożną i plażową, ma być gotowa do końca tego miesiąca.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Nie popis 2018-04-23 20:47:06 195.136.*.*
    Proszę dać sobie spokój z tym osiedlem i nie marnować pieniędzy z budżetu miasta, żadnych inwestycji czy remontów , Wybudowano Orlika teraz tor dla rolkarzy i nikt nie może z tego korzystać jakiś absurd.
    Odpowiedz Oceń: 8 1 Zgłoś treść