Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2009-10-26 12:39

Natalia

Olsztyńskie 'Archiwum X' w akcji

Olsztyńscy policjanci, działający w specjalnej grupie Archiwum X, zajmują się najbardziej skomplikowanymi sprawami i rozwiązują kryminalne zagadki. Ich działalność przyczyniła się do zatrzymania dwóch braci, którzy dwa lata temu napadli na placówkę bankową w Dobrym Mieście.

reklama
Zatrzymani mężczyźni dwa lata temu dokonali napadu na placówkę bankową przy ulicy Wojska Polskiego na terenie Dobrego Miasta. Funkcjonariusze szybko ustalili, że zamaskowani sprawcy ukradli ponad 14 tysięcy złotych, jednak podjęte tuż po napadzie działania policyjne nie doprowadziły do ich ujęcia.

We wrześniu tego roku sprawą zajęli się mundurowi ze specjalnej grupy "Archiwum X", którzy ponownie przeanalizowali zebrane po zdarzeniu materiały i dowody. Policjantom udało się ustalić, że jeden z mężczyzn na chwilę przed napadem dokonał transakcji w bankomacie placówki. Szybko odnaleziono właściciela użytej karty.

Po dokładnym zbadaniu sprawy policjanci udali się do mieszkania dwóch braci, mieszkających w Dobrym Mieście - 25-letniego Daniela R. i 18-letniego  Łukasza.  Interwencja przeprowadzona w ubiegły czwartek zaskoczyła mężczyzn, którzy myśleli, że zostaną bezkarni.

Bracia przyznali się policjantom, że pomysł napadu zaczerpnęli z filmu, obejrzanego w  telewizji. Tłumaczyli także, że skradzionymi pieniędzmi nie cieszyli się długo, bo posiadały one specjalne zabezpieczenia, które je uszkodziły, więc musieli je spalić.

Obaj mężczyźni byli już karani za wymuszenia rozbójnicze, oraz kradzieże. Za napad na bank grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Wobec braci zastosowano środek zapobiegawczy w  postaci tymczasowego aresztu.

Źródło: KWP Olsztyn

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ZaKoHaNa 2009-10-27 16:57:18
    david duchowny aj lovju!!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl