Olsztyńscy wandale w akcji. Ukradli i zniszczyli świąteczne ozdoby!

W Olsztynie wciąż nie brakuje tych, którzy z niszczenia i kradzieży naszego wspólnego mienia uczynili sobie zajęcie. Tym razem ofiarą złodziei i wandali padły elementy świątecznych dekoracji, którymi urzędnicy przystroili miasto.  

Jak już informowaliśmy - miasto zyskało piękną, świąteczna oprawę. Nowe ozdoby tworzące magię świąt w przestrzeni miejskiej pojawiły się w centrum, Śródmieściu, ale i na Jarotach.

Wiele wskazuje jednak na to, że część z ozdób może nie doczekać świąt, bo ich elementy są kradzione i niszczone.

- Kilka dni temu donice na Starym Mieście ozdobiliśmy świątecznymi dekoracjami. Wykonawca przygotował 22 tysiące wierzbowych łodyg, które zostały pomalowane, udekorowane brokatem i polakierowane. Mimo że wierzbowe gałązki są na starówce dopiero od 1 grudnia, sporo ich padło łupem złodziei i wandali – mówi Paweł Pliszka, rzecznik Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu w Olsztynie.

Udało się uzupełnić część skradzionych i zniszczonych łodyg, jednak jak się okazało, to nie wystarczyło. Wierzbowe gałązki nadal znikają lub są niszczone.

To jednak nie koniec bezmyślnych wyczynów olsztyńskich wandali. W miniony, mikołajkowy weekend, wandale zniszczyli odciągi utrzymujące świąteczne drzewko ustawione i udekorowane przez drogowców na Jarotach u zbiegu ulic Wilczyńskiego i Boenigka. Choinka przewróciła się.

- Mocowanie zostało dziś przez nas naprawione, jednak apelujemy do mieszkańców Olsztyna o zwrócenie uwagi na przypadki bezmyślnego niszczenia świątecznych dekoracji. Jeśli bylibyście Państwo świadkami wandalizmu lub kradzieży, prosimy o powiadamianie o takich przypadkach policji lub straży miejskiej – apeluje Paweł Pliszka.

My przyłączamy się do tego apelu. Nie pozwólmy, by wandale i złodzieje niszczyli nasze miasto.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz