Imieniny: Klaudiusza, Marii
Data dodania: 2010-07-14 07:53

TomaszGrabowski

Olsztyńscy kajakarze z medalami MMP!

Zawodnicy OKS Olsztyn wrócili z Bydgoszczy z dwoma medalami Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Załoga w której skład wchodzili Karol Marcinkjan i Denis Ambroziak w wyścigu na 200 m zdobyli srebro.

Kajakarze z Olsztyna mogą mówić o sporym pechu. Złoto było na wyciągnięcie ręki, bowiem nasi zawodnicy przegrali je o zaledwie 0,003 sekundy. Lepsi okazali się Rafał Jackowiak i Michał Nowakowski z klubu Błękitni Rokitnica. To nie jedyny medal przywieziony z tej imprezy. Rewelacyjnie spisujący się w tym sezonie Denis Ambroziak w emocjonującym finale K1 na 100 metrów zdobył brąz. Warto dodać, że 19-sto latek reprezentować będzie kraj w zbliżających się Młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Zawody rozegrane zostaną w sierpniu w Moskwie.

W finale A płynęła jeszcze jedna olsztyńska dwójka: Zrajkowski/Wroniewicz. Niestety na torze pojawiły się glony, które wyraźnie przeszkodziły naszej parze. Zawodnicy OKS-u zajęli dziewiąte miejsce.