Olsztyn bez nowego stadionu

Obecny stadion przy al. Piłsudskiego będzie etapami modernizowany tak, aby spełnić wymogi licencyjne stawiane przez Polski Związek Piłki Nożnej - ogłosił dziś na konferencji prasowej prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz.

Od samego początku pod budowę nowego stadionu były brane pod uwagę dwie lokalizacje - tereny obecnego obiektu przy al. Piłsudskiego, a także nieruchomość obecnej Warmii na ul. Sybiraków.

Po analizie finansowej, jak również ekspertyzie geologicznej, prezydent podjął decyzję, iż obecny stadion OSiR zostanie etapami zmodernizowany tak, aby spełnić wymogi licencyjne nakładane przez Polski Związek Piłki Nożnej. "Liczyliśmy na środki z Ministerstwa Sportu. Niestety, tych środków nie otrzymaliśmy" - argumentował decyzję.

Już w sierpniu ma zostać ogłoszony przetarg na przygotowanie przebudowy stadionu należącego do Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jak zadeklarował prezydent, do końca kwietnia 2015 roku mają zostać postawione cztery maszty oświetleniowe.

Na terenach przy ul. Sybiraków mają natomiast powstać boiska treningowe.

"Jesteśmy lepsi niż serial 40-latek, bowiem zamykamy się w 36 lat" - powiedział na wstępie komentując decyzję prezydenta Tomasz Miętkiewicz, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. "Cieszę się, że pan prezydent podjął taką decyzję. Jest to decyzja niewątpliwie trudna ze względu na napięty budżet miasta. Z całą pewnością jest to decyzja poparta przede wszystkim rachunkiem ekonomiczno-finansowym. Decyzja ta pokaże, że w tym mieście staramy się oglądać każdą złotówkę podatników" - dodał.

Podobnego zdania był nowy prezes Stomilu, Robert Kiłdanowicz: "Jest to dokosnała wiadomość dla wszystkich mieszkańców, a zwłaszcza dla kibiców Stomilu Olsztyn. Uważam, ze jest to kamień węgielny pod budowę infrastruktury związanej z nowoczesnym stadionem, jak również z boiskami treningowymi".

Źródło: własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz