Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-11-23 09:42

Redakcja

O energii podczas Smart City

O energii podczas Smart City
Piotr Grzymowicz wziął udział w 17 Smart City Forum w Warszawie
Fot. UM w Olsztynie

W dniach 20-21 listopada forum inteligentnych miast kolejny raz odbywało się w Warszawie. Wśród prelegentów, którzy wzięli udział w dyskusji był prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

reklama

Smart City Forum to jedno z najważniejszych spotkań samorządowców i przedstawicieli biznesu. To dyskusja o rozwoju i przyszłości miast w obecności włodarzy, przedstawicieli samorządowców oraz firm dostarczających nowoczesne rozwiązania.

Efektywność energetyczna, bezpieczeństwo cyfrowe, mobilność i ekologia transportu to tylko niektóre tematy, jakie zostały poruszone podczas dwudniowych obrad. Prezydent Olsztyna wraz z przedstawicielami Gliwic, Gdańska oraz Polskiej Grupy Biogazowej wzięli udział w panelu "Energia w inteligentnym mieście".

- To niezwykle istotna problematyka, o czym w naszym mieście doskonale wiemy - mówi prezydent Piotr Grzymowicz. - Jesteśmy coraz bliżej uruchomienia Instalacji Termicznego Przekształcania Odpadów.  To zadanie, które jest postrzegane jako jedno z najważniejszych i największych tego typu w naszym kraju. I domyka gospodarkę obiegu zamkniętego.

Uczestnicy panelu dyskutowali m.in. o transformacji ciepła systemowego, finansowaniu inwestycyjnemu i partnerstwie publiczno-prywatnym oraz wodzie w energetyce jako alternatywnym źródle energii.

Była to XVII edycja Smart City Forum.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • Inżynier Karwowski 2023-11-23 13:11:50 5.173.*.*
    Do 31 stycznia 2026 r. Komisja Europejska ma przedłożyć sprawozdanie w sprawie włączenia spalarni komunalnych do systemu ETS. Miałoby to nastąpić od 2028 r., z możliwością rezygnacji najpóźniej do 2030 r. Olsztyńska spalarnia ma spalać około 100 tysięcy ton rocznie więc może zostać włączona do ETS. Jest też kwestia opodatkowania 8% VATem produkcji energii uzyskanej ze spalania odpadów. Jeżeli ktoś liczy, że energia uzyskana ze spalania odpadów będzie tania to może się przeliczyć.
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0

www.autoczescionline24.pl