Nowy, światowy inwestor w Olsztynie. Chce zwiększyć zatrudnienie

Nowy, światowy inwestor w Olsztynie. Chce zwiększyć zatrudnienie
Przedstawiciele Boccard i Kates Polska spotkali się z władzami miasta. Na zdjęciu od lewej: Eric Maurincomme (dyrektor generalny Boccard Life Solutions), Halina Zaborowska-Boruch (zastępca prezydenta Olsztyna), Patrick Boccard (współwłaściciel grupy Bocca
Fot. Urząd Miasta Olsztyna

W środę przedstawiciele spółek Boccard Polska i Kates Polska spotkali się z władzami Olsztyna, aby omówić połączenie firm zaplanowane na IV kwartał tego roku. Stolica Warmii ma być nową siedzibą grupy.

Nowo powstała spółka będzie nazywać się Boccard Kates Sp. z o.o. Jest zainteresowana inwestycjami w Olsztynie i chce tu przenieść swoją siedzibę.

Przede wszystkim gratuluję decyzji. Nie mam wątpliwości, że to dobry ruch, żeby zainwestować w naszym mieście i tu przenieść siedzibę. Cieszymy się, że firma z takim doświadczeniem i tradycjami stanie się częścią Olsztyna – powiedziała zastępczyni prezydenta Olsztyna, Halina Zaborowska-Boruch.

Boccard to firma rodzinna z tradycjami. Kieruje nią już czwarte pokolenie. Firma skupia się na projektowaniu, prefabrykacji, produkcji, uruchamianiu i utrzymaniu instalacji i urządzeń procesowych, jak zbiorniki, mieszalniki, reaktory czy bioreaktory. Urządzenia te wytwarzane są dla wielu gałęzi przemysłu, m.in. biotechnologii, farmacji, kosmetyki, przemysłu spożywczego a nawet ciężkiego.

Spółka posiada 60 oddziałów zlokalizowanych w 35 krajach i zatrudnia ponad 3,5 tys. pracowników. Przedstawiciele grupy rozmawiali z władzami miasta m.in. na temat szkolenia nowych kadr w oparciu o szkoły zawodowe w Olsztynie.

Jestem szczęśliwy, że zainwestowaliśmy w Olsztynie ze względu na wykwalifikowanych pracowników. Liczymy, że dzięki temu posunięciu zwiększymy nasze moce produkcyjne. To też doskonała szansa, aby młodzi ludzie rozwijali się nie tylko w Polsce, ale i za granicą – przyznał współwłaściciel grupy, Patrick Boccard.

Fuzja spółek Boccard i Kates Polska stało się także preludium do rozpoczęcia inwestycji w stolicy naszego regionu. We wrześniu otworzono nową halę produkcyjną przy ul. Sprzętowej 3b o powierzchni niemal 1400 mkw. W ciągu kilku najbliższych lat powstaną także dwie inne hale. Boccard planuje zatrudnić również 100 nowych pracowników.

Współpraca między spółkami rozpoczęła się w czerwcu 2018 roku.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Czar PGRu 2020-10-10 10:06:54 5.173.*.*
    Swiatowy inwestor z 3 szopami i 100 murzynow za miske ryzu .
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 1
  • The Citizen 2020-10-08 15:56:14 37.7.*.*
    Super 💪, brawo !
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 2 2