Nowoczesna zbiera w Olsztynie podpisy pod petycją w obronie Konstytucji

Nowoczesna Ryszarda Petru rozpoczęła akcję zbierania podpisów pod petycją w obronie Konstytucji, którą partia zamierza złożyć na ręce premier Beaty Szydło. Swój podpis będą mieli okazję złożyć również olsztynianie.

Kolejna już akcja opozycji związana z decyzją premier Beaty Szydło o niepublikowaniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego, mówiącego o tym iż nowelizacja ustawy o TK autorstwa PiS jest niezgodna z konstytucją. Tym razem swoje niezadowolenie z decyzji rządu wyraziła Nowoczesna Ryszarda Petru, która w stolicy zorganizowała protest w tej sprawie.

Jak zapewnia olsztyński poseł Nowoczesnej Mirosław Pampuch, jego partia nie godzi się na łamanie ładu konstytucyjnego przez Prawo i Sprawiedliwość, dlatego jej członkowie rozpoczęli także zbieranie podpisów pod petycją "Obywatele w obronie Konstytucji".

- Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu, kryzys konstytucyjny. Wzywamy sejmową większość i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do uznanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r., jego niezwłoczne opublikowanie w Dzienniku Ustaw oraz respektowanie zasady trójpodziału władzy - mówi poseł Pampuch.

Poniżej treść petycji, pod którą podpisy w Olsztynie zbierać będą członkowie Nowoczesnej:

My, Obywatele Rzeczypospolitej Polskiej, żądamy, by Prawo i Sprawiedliwość przestało łamać Konstytucję! Przywróćcie ład konstytucyjny! Stanowczo domagamy się, by PiS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny. Żądamy uznania wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r. oraz przestrzegania zasady konstytucyjnej kontroli Trybunału nad nowo stanowionym prawem. Paraliż niezależnego Trybunału Konstytucyjnego zagraża wprost wolności praw obywateli, w tym prawu do własności, godności, równości, wolności czy zrzeszania się. Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 9 marca 2016 r., wydany bezpośrednio na podstawie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej jest ostateczny i ma moc powszechnie obowiązującą. Wzywamy sejmową większość i Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej do zakończenia kryzysu: a) bezzwłocznego przyjęcia przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej ślubowania od trzech prawidłowo wybranych w poprzedniej kadencji sędziów Trybunału Konstytucyjnego, b) opublikowania i wykonania przez Prezesa Rady Ministrów orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016 r., c) bezwzględnego respektowania miejsca Trybunału Konstytucyjnego w państwie prawa i przestrzegania jego wszystkich wyroków. My, Obywatele Rzeczpospolitej nie godzimy się na obalanie przemocą konstytucyjnego ustroju. Nie godzimy się na likwidację demokratycznego państwa prawa i jego najważniejszych instytucji. 

Petycję w Olsztynie można podpisać w biurze posła Pampucha przy ul. Mickiewicza 27.

Galeria

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • korek1 2016-03-14 21:43:54 188.146.*.*
    Zagrożeni banksterzy i komuchy z esbekami chcą zmiany RZĄDU najlepiej koryto się kończy to tylko rozróby robić POtrafią. BRAWO RZĄD TRZYMAJCIE TAK DALEJ A SZCZURY I ZDRAJCY NIECH KWICZĄ ZE STRACHU O SWOJE APANAŻE.
    Odpowiedz Oceń: 0 1 Zgłoś treść
  • zły 2016-03-14 10:02:06 82.139.*.*
    Ten PiS naprawdę odbiera Polskę esbekom i komuchom! :) nawet emerytury chce im zmniejszać. Kto to słyszał !? Należy ich przepędzić!
    Odpowiedz Oceń: 15 1 Zgłoś treść