''Zadźgam cię jak Adamowicza''. Nieznany sprawca groził śmiercią prezydentowi Olsztyna!

''Zadźgam cię jak Adamowicza''. Nieznany sprawca groził śmiercią prezydentowi Olsztyna!
Piotr Grzymowicz
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna, otrzymał mail, w którym zawarte były groźby pod jego adresem. „Zadźgam cię jak Adamowicza” – napisał nieznany sprawca. Pogróżkami zajmie się prokuratura.

Prezydent Olsztyna przed kilkoma dniami otrzymał wiadomość z adresu wymordujemy.zydow.z.olsztyna@onet.pl. Już sama jego nazwa może być przyczynkiem do wszczęcia postępowania, jednakże treść wiadomości elektronicznej adresowana do Piotra Grzymowicza była jeszcze bardziej szokująca.

Zadźgam cię jak Adamowicza. Długo nie pożyjesz. Pożegnaj się z rodziną. Zabiję cię na dniach. I tak nie mam nic do stracenia. Zginiesz za to, co mi zrobiłeś.

– napisał nieznany sprawca.

Piotr Grzymowicz poinformował o tym fakcie zastępcę komendanta olsztyńskiej policji, a w poniedziałek złożył zawiadomienie do prokuratury.

Jego zdaniem jest to efekt działań partii rządzącej, która dzieli społeczeństwo.

To może świadczyć, z jak wielką degeneracją mamy teraz do czynienia. Podsycana przez PiS nienawiść znajduje ujście w tego typu zachowaniach – powiedział Piotr Grzymowicz w rozmowie z lokalnymi mediami.

I dodał: – Pretensje są kierowane w moim kierunku i wielu innych samorządowców. Nie wiem, jakie dokładnie żale ma do mnie autor, jednak to właśnie na samorządowców zrzucana jest przez PiS odpowiedzialność za wszelkie problemy mieszkańców, np. podwyżki wywozu śmieci czy opłaty za usługi miejskie. Tymczasem przyczyną jest zła polityka rządu skutkująca wzrostem cen energii, paliw i kosztów pracy.

Przypomnijmy, że to nie pierwszy taki przypadek. Niejaki Sergiusz P. przed kilkoma laty także groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. Został zatrzymany 14 stycznia 2019 roku, a podczas przeszukania jego mieszkania policjanci znaleźli znaczne ilości narkotyków.

Paweł Adamowicz, do którego odwołuje się przestępca w mailu, był prezydentem Gdańska i został zamordowany w styczniu 2019 roku podczas wystąpienia na scenie w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Czytaj również:

Groził prezydentowi Olsztyna. Dziś zostanie przesłuchany [WIDEO]

Groził śmiercią prezydentowi Olsztyna. Sergiusz P. na wolności

Komentarze (50)

Dodaj swój komentarz

 • ład 2021-07-28 15:47:43 46.215.*.*
  Dla tego Pana mam wieli szacunek , głównie za to że jest anty PIS
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 3
 • OLSZTYN JEST SUPER 2021-07-28 08:46:59 46.186.*.*
  Panie Prezydencie Grzymowicz....Olsztynianie są za Panem i hejt ma siłę ale tylko na chwilę a potem jest coraz słabszy. Hejt świadczy o ludzkiej słabości a nie sile. Jestem kierowcą na co dzień bo muszę używać samochodu bo taką mam pracę transportową i przejeżdżam codziennie przez szyny tramwajowe itp i w niczym mi tramwaje nie przeszkadzają bo niby w czym mi mają przeszkadzać. Są dla mieszkańców bardzo ważnym środkiem przemieszczania się po Olsztynie. To bardzo dobry transport miejski. Pieniądze unijne trzeba wykorzystać a nie marnować czas i pieniądze.Tramwaje są dla mieszkańców a nie dla widzimisię Pana prezydenta Grzymowicza. Przy okazji budowy torów tramwajowych modernizowana jest infrastruktura drogowa,kanalizacja,chodniki itp. Olsztyn się zmienił na duży plus przez ostatnie prawie 20 lat na duży plus. Oczywiście Panie prezydencie trzeba również dbać o lasy, przyrodę i trzeba sądzić lasy, drzewa bo nie można tylko żyć infrastrukturą bo drzewa, zieleń to piękno miasta, każdego miasta a szczególnie tak ładnego jak Olsztyn i Olsztyn musi pozostać zielony. Uważam,że my Olsztynianie zamiast marudzić ,że drzewa się wycina to przynajmniej raz w roku powinniśmy się zebrać wszyscy i raz w roku wspólnie zasadzić każdy z nas po 50-100 drzew lub więcej zamiast tylko narzekać. Narzekanie jest nieproduktywne i nie przynosi żadnych korzyści. Wszystkiego dobrego dla mieszkańców i pięknego Olsztyna.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 14
 • stas 2021-07-28 07:27:35 37.30.*.*
  Media donoszą ,że tego samego maila dostali prezydenci innych miast między innymi Sopotu , Gdańska ,Białegostoku , Wrocławia , Radomia , więc to chyba zabawa jakiegoś chorego psychola niż realne groźby
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 2
 • Marx 2021-07-28 07:25:48 5.173.*.*
  Grzymowicz powinien być apolityczny dla dobra mieszkańców i rozwoju Olsztyna, niestety on gra w swoją grę i patrzy tylko na siebie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 8
 • Dnoo 2021-07-28 07:23:56 5.173.*.*
  No to po skończonej kadencji Grzymowicz ma stołeczek w Brukselii, podobnie jak Adamowiczowa vel. "mieszkania pod wynajem".
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 7 7
 • Młoda 2021-07-27 23:12:21 5.173.*.*
  Na pogrzeb Adamowicza Grzymowicz jako jedyny w Polsce pojechał w towarzystwie ochraniarzy że Straży Miejskiej. To nie PiS mu zagraża, bo lokalni działacze mają go głęboko w du..e, ale jego chore urojenia. Prawdopodobnie grozi mu jakiś chory człowiek. Oczywiście nie popieram tego typu grożenia śmiercią. Grzymowicz powinien bać się Prokuratury. Ale jest środek lata więc sezon ogórkowy w pełni. Ten olsztyński ogórek jest niestrawny. Za 850 dni skończy się ten kabaret.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 12
 • Magari GRZYM 2021-07-27 23:10:20 80.202.*.*
  To pewnie za te wyciete piekne drzewa w Olsztynie co to OSIOL kazal wykarczowac bo tramwaju mu sie zachcialo.Zamiast pieknej zieleni teraz przez okno bedziecie ogladac mordy meneli w wagoniku na szynach.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 11
 • Beer fuuu 2021-07-27 21:57:07 46.186.*.*
  Niestety stan psychiczny niektórych Polaków jest słaby... alkohol, różne narkotyki i wtedy biorą się takie e-mail. Polacy na samo piwo w ciągu roku wydają ponad 20 miliardów złotych...piwo jest najchętniej i najczęściej kupowanym produktem w Polsce...zajmuje 1 miejsce,a jest jeszcze wódka,wina itp....dopiero chleb czy mleko jest na 5-6 miejscu a piwko 1.....a co tam trzy piwka czy cztery dziennie to nie alkohol a tym bardziej 1 piwko dziennie ....nic dziwnego ,że reklam piwa w telewizji mnóstwo.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 11 1
 • BetonTram 2021-07-27 19:30:41 80.202.*.*
  Kto smie grozic KONIOWATEMU KOPYTNEMU z Ratusza ?! Hanba ! To jest nasz OSIOL i krzywdy nie damy zrobic !
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 13
 • [Usunięty] 2021-07-27 18:10:26 46.204.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0