Niewidome dzieci tworzą słuchowisko

W Elblągu powstała niesamowita inicjatywa. Niedowidzące i niewidzące dzieci stworzą radiowe słuchowisko.

Prace nad tworzeniem słuchowiska rozpoczęły się wczoraj. Szesnaścioro niewidomych dzieci pracuje nad adaptacją powieści Małgorzaty Musierowicz pt. „Ida Sierpniowa”. Słuchowisko będzie efektem wcześniejszych warsztatów muzycznych i teatralnych oraz zajęć z emisji głosu.

- Uczestnicy warsztatów to laureaci ogólnopolskiego konkursu literackiego "Cudowne lata" - mówi Iwona Grajkowska z CSE Światowid. Jego uczestnicy mieli okazję opowiedzieć o swoich problemach i trudnych okresach w życiu w formie wiersza lub opowiadania. Nagrodzone prace wydane zostały w formie książkowej zarówno czarnodrukiem jak i alfabetem Braille'a. Otrzymają je placówki oświatowe dla dzieci niewidomych.

Organizatorom konkursu zależało przede wszystkim na promocji literatury i czytelnictwa wśród osób niewidomych. Wada wzroku nie musi bowiem oznaczać rezygnacji z kontaktu z książką. Projekt został zorganizowany przy współpracy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego. Wszyscy czekamy z niecierpliwością na efekty pracy dzieci.

Źródło: WWiM / Własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz