Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2009-11-02 09:46

Natalia

Najspokojniejsze święta od dziesięciu lat

W miniony weekend nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało ponad 1000 policjantów. Ich działania przyniosły zamierzony efekt pomimo wzmożonego ruchu na drogach naszego regionu doszło do znacznie mniejszej liczby wypadków niż w latach ubiegłych.

reklama
1 ofiara śmiertelna i 10 rannych –  taki jest bilans minionego weekendu na drogach Warmii i Mazur. Mimo wszystko ten wynik zadowala policjantów,  gdyż kolizji było mniej niż w poprzednim roku.

Ku zadowoleniu funkcjonariuszy liczba wypadków drogowych w okresie Wszystkich Świętych z roku na rok maleje. Dwa lata temu w 20 wypadkach zginęło 8 osób, a 26 zostało rannych. W zeszłym roku życie straciły 3 osoby, a  obrażenia odniosło 16. Znacznie zmniejszyła się także liczba nietrzeźwych kierujących, w tym roku zatrzymano 21 kierowców, czyli o 28 mniej niż w ubiegłym.  Policjanci twierdzą, że największym „grzechem” podróżujących była jazda na pamięć i parkowanie w miejscach, gdzie obowiązywał zakaz.

Policjanci uważają, że było bezpieczniej niż rok temu, ale i tak nie obyło się bez kilku groźnych wypadków. Do najtragiczniejszego doszło w sobotę na drodze Tołkiny – Kraskowo, gdzie Opel Astra wypadł z drogi i uderzył w drzewo.  27-letni kierowca pojazdu zmarł pomimo reanimacji. Na szczęście w pozostałych wypadkach nie było ofiar śmiertelnych.

 Policyjna akcja „Znicz” na polskich drogach potrwa jeszcze dziś. Wiele osób dopiero dziś decyduje się na powrót do domu, dlatego mundurowi w dalszym ciągu apelują o szczególną ostrożność.

Źródło: KWP Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • abx 2009-11-06 13:34:12
  Reklama spoleczna dotyczaca Bezpiecznej Jazdy zaczyna dawac efekty. Wiecej takich programow - pozytywnej PROPAGANDY. Ludzi trzeba uczyc pewnych zachowan i taki jest obowiazek wladzy - ksztaltowac zachowania spoleczne.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • ciekawski;) 2009-11-02 17:57:47
  popieram! po prostu mniej pijanych złapali i się niepotrzebnie szczycą
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Ciekawska 2009-11-02 14:27:08
  Ciekawa jestem czy rzeczywiście było bezpieczniej dzięki akcji policjantów, czy może część zdarzeń drogowych nie jest brana pod uwagę przy przygotowywaniu statystyk. Poza tym jestem pewna, że pijanych kierowców z roku na rok nie ubywa...i akcja znicz nijak się ma do tego.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0

www.autoczescionline24.pl