Na Warmii i Mazurach wypłacono już 46,5 mln zł świadczeń w ramach programu ''Dobry start''

Na Warmii i Mazurach wypłacono już 46,5 mln zł świadczeń w ramach programu ''Dobry start''
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Pixabay

Na Warmii i Mazurach złożono już ponad 112 tys. wniosków, a świadczeń wypłacono na kwotę 46,5 mln zł. Wnioski można składać do 30 listopada tego roku.

Od 1 lipca tego roku można składać wnioski o świadczenie 300 plus z programu "Dobry Start". W roku szkolnym 2021/2022 wniosek o to świadczenie można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia.

Obsługą świadczeń od tego roku zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Wnioski można składać do 30 listopada 2021 roku. Świadczenie z programu Dobry Start przysługuje w wysokości 300 zł - raz w roku - na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24 lat w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłacił już ponad 1,2 mld zł, co objęło 4,3 mln dzieci, w ramach programu „Dobry Start”. W województwie warmińsko-mazurskim rodzice uczniów złożyli już ponad 112 tys. wniosków, a ZUS wypłacił kwotę 46,5 mln zł.

- Do ZUS wpłynęło już ponad 3 mln wniosków o świadczenie 300 plus, obejmujące 4,3 mln dzieci. Zainteresowanie tym programem jest bardzo duże. Przyjmowanie i obsługa wniosków działa bez zakłóceń. Zdecydowana większość wniosków została obsłużonych przez automat. Pozwoliło to na odciążenie pracowników. Większość osób złożyła już wniosek – mówi Anna Ilukiewicz, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie warmińsko-mazurskim

Każda osoba, która złoży wniosek o świadczenie z programu Dobry Start (także przez bankowość elektroniczną lub portal Emp@tia), znajdzie wszystkie informacje na temat tego wniosku i jego obsługi na portalu PUE ZUS (status obsługi wniosku, szczegółowe informacje o świadczeniu). Na portalu PUE ZUS znajdzie się też cała korespondencja z ZUS w sprawie wniosku o świadczenie (wezwanie do uzupełnienia wniosku lub załączników, informacja o przyznaniu świadczenia, decyzja odmawiająca przyznania świadczenia).

Świadczenie z programu "Dobry Start" jest wypłacane wyłącznie na rachunek bankowy.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych obsługuje też specjalną infolinię. Pod numerem telefonu 22 290 22 02 można uzyskać informacje w sprawie świadczenia 300 plus. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15. Koszt połączenia według stawek operatorów. Infolinia będzie działać tylko do końca października.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Kkko 2021-10-21 17:49:40 5.173.*.*
    Już niedługo PiS też będzie miał dobry ale falstart! Będzie siedzieć już niedługo na czele z kurduplem!
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
  • ja 44 2021-10-21 15:03:07 77.112.*.*
    Szkoda że ZUS mi nic nie wypłacił za złamaną nogę ! Ale kur....... Pincet + wyprawka+ dobry start + od razu wypłacają , człowiek pracuje i nic z tego niema Pluję na ten rząd i czekam na wybory
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 0