Michał Mieszko Gogol nowym szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn!

Michał Mieszko Gogol nowym szkoleniowcem Indykpolu AZS Olsztyn!
Michał Mieszko Gogol
Fot. Indykpol AZS Olsztyn / Twiiter

Stało się to, o czym w kuluarach mówiło się od dłuższego czasu. Indykpol AZS Olsztyn ma nowego szkoleniowca. Został nim 33-letni Michał Mieszko Gogol, który na stanowisku zastąpił Roberto Santilliego.

- W imieniu władz Klubu chciałbym podziękować trenerowi Roberto Santiliemu za 1,5 roku współpracy - mówi Tomasz Jankowski, Prezes Zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA. - W okresie tym drużyna Indykpol AZS Olsztyn osiągnęła bardzo dobre wyniki sportowe, jakim było zajęcie IV miejsca w PlusLidze w sezonie 2017/2018 oraz awans w obecnym sezonie do 1/8 Pucharu CEV. Roberto dał się poznać jako świetny fachowiec oraz wspaniały człowiek. Życzę nowemu trenerowi Jastrzębskiego Węgla sukcesów w pracy oraz w życiu osobistym.

- W życiu początek i koniec jest tylko na powierzchni, a to, co pozostaje, jest głębokie - powiedział natomiast Roberto Santilli. - Przyszedł czas na spakowanie się i odejście, zabierając kilka łez do swojej torby. Czeka na mnie kolejne wyzwanie, a ja czuję się gotowy i pełen energii. Chciałbym życzyć wszystkiego najlepszego dla moich zielonych przyjaciół i jestem pewien, że zawsze będę zadowolony z ponownego spotkania i wspólnego przytulenia.  Pomarańczowy - nadchodzę! Bardzo się cieszę, że wróciłem.

Wobec zmian w sztabie szkoleniowym, olsztyński klub wraz z Jastrzębskim Węglem, wydali oficjalne oświadczenie:

* * *

Szanowni Państwo,

pragniemy wspólnie poinformować, iż doszliśmy do porozumienia odnośnie zmian na ławkach trenerskich naszych drużyn. Z dniem 20 grudnia 2018 roku, Roberto Santilli zakończy prowadzenie drużyny Indykpol AZS Olsztyn i ponownie podejmie pracę trenera w KS Jastrzębski Węgiel.

Indykpol AZS Olsztyn został oficjalnie zapytany o możliwość pozyskania w trakcie obecnego sezonu trenera Roberto Santilliego przez KS Jastrzębski Węgiel. Zapytanie to wynikło z decyzji Ferdinando De Giorgiego, o opuszczeniu ławki trenerskiej KS Jastrzębski Węgiel i jego przejścia do klubu ligi włoskiej. W wyniku przyprowadzonych rozmów pomiędzy klubami oraz z samym trenerem Roberto Santillim, oba kluby doszły do porozumienia, które otworzyło możliwość sfinalizowania takiego rozwiązania.

Pragniemy podkreślić, że od samego początku, rozmowy toczyły się w profesjonalnej atmosferze z poszanowaniem zawartych umów, bez nacisków na żadną ze stron. Porozumienie to udało się wypracować przede wszystkim dzięki możliwości pozyskania przez Indykpol AZS Olsztyn nowego szkoleniowca tj.członka sztabu szkoleniowego „złotej" reprezentacji Polski i zarazem jednego z najbardziej utalentowanych polskich trenerów młodego pokolenia – Michała Mieszko Gogola.

Wspólnie życzymy obu trenerom sukcesów w nowej pracy i dziękujemy za obdarzenie nas zaufaniem.

Indykpol AZS Olsztyn pragnie podziękować Roberto Santilliemu za doskonałą pracę oraz wspaniałe emocje i wyniki sportowe, które udało się nam wspólnie uzyskać.

KS Jastrzębski Węgiel pragnie powitać ponownie, po kilku latach przerwy, Roberto Santilliego w roli szkoleniowca i życzyć mu kolejnych sukcesów z naszym klubem.

* * *

Michał Mieszko Gogol od 2005 roku pracował w Polskim Związku Piłki Siatkowej jako statystyk z różnymi reprezentacjami (z reprezentacją Polski juniorów, z kadrą mężczyzn B, z żeńską reprezentacją Polski, prowadzoną przez Marco Bonittę oraz męską reprezentacją Polski, prowadzoną przez Andreę Anastasiego).

Był w sztabie szkoleniowym reprezentacji Polski B prowadzonej przez Andrzeja Kowala w latach 2014–2015 oraz asystentem Wojciecha Serafina w reprezentacji Polski do lat 23.

W latach 2008–2011 był II trenerem AZS-u Częstochowa, a w latach 2011–2016 statystykiem Asseco Resovii. Przed sezonem 2016/2017 roku został II trenerem beniaminka PlusLigi, Espadonu (obecnie występującego pod nazwą „Stocznia”) Szczecin, a w pod koniec roku 2016 został I trenerem drużyny szczecińskiej.

W 2017, po rozstaniu się z PZPS, z trenerem reprezentacji Polski mężczyzn, Ferdinando de Giorgim był jednym z kandydatów na stanowisko selekcjonera kadry narodowej. Ostatecznie jednak I trenerem reprezentacji został Vital Heynen, a Gogol pełnił funkcję jego asystenta.

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • Allensteiner 2018-12-18 08:12:52 83.6.*.*
  Czy statystyk i to w dodatku tak młody będzie dobrym trenerem?
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Trenerek 2018-12-17 12:55:03 83.9.*.*
  Roberto Santilli ostatnio zniżył loty , słabo dogadywał się z drużyno - kłótliwy na boisku . Nawet Woicki mówił w wywiadach że powinni coś zmienić w zagrywce , przyjęciu .... a trener nic nie robił . Wypalił się ... i nadarzyła się okazja .. i go wykopali delikatnie mówiąc do JW .
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Gigu 2018-12-16 14:52:55 46.169.*.*
  Powodzenia !!! Santili ostatnio też nie błyszczał same porażki....
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0