Mężczyzna o wielu...portfelach

Olsztyńscy policjanci zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który usiłował w jednym z biur przy ulicy Piłsudskiego okraść kobietę. Okazało się, że to nie jedyna ofiara złoidzieja.

Wczoraj po godzinie 15.00 olsztyńscy policjanci jadąc ulicą Kościuszki na skrzyżowaniu z ulicą Reja zauważyli biegnącego mężczyznę, a za nim wołającą o pomoc kobietę.

 

Funkcjonariusze natychmiast wysiedli z radiowozu i zatrzymali uciekającego mężczyznę. Z relacji kobiety wynikało, że gdy weszła do swojego biura przy ulicy Piłsudskiego nieznajomy przeszukiwał jej torebkę. Gdy zwróciła mu uwagę, odepchnął ją i zaczął uciekać. Kobieta natychmiast pobiegła za mężczyzną.

Roman J. trafił do policyjnego aresztu. 44-latek był trzeźwy. Policjanci przeszukali jego podręczny bagaż. W torbie zabezpieczyli prawo jazdy, dowód osobisty, karty bankomatowe należące do mieszkanki Olsztyna oraz trzy różne portfele.

Mieszkańcowi z południowej części Polski za kradzież oraz posługiwanie się dokumentem należącym do innej osoby grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policjanci wyjaśniają czy zatrzymany mężczyzna nie ma na swoim koncie podobnych przestępstw.

Źródło: KWP Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz