Dziś jest: 25.04.2024
Imieniny: Jarosława, Marka
Data dodania: 2014-08-05 10:27
Ostatnia aktualizacja 2014-09-04 13:58

Iwona Starczewska

Meteorolodzy ostrzegają. Gwałtowne burze i opady gradu w regionie

Jak informuje olsztyńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego jeszcze dziś nad miastem i regionem przejdą gwałtowne burze. Jeśli wierzyć prognozom – czekają nas również opady gradu.

reklama

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych ostrzega – dziś jeszcze przed południem na Warmii i Mazurach mogą wystąpić gwałtowne burze. Burzom będą towarzyszyły lokalne gradobicia, obfite ulewy oraz silny wiatr, którego prędkość dochodzić będzie do 90 km/h.

Mieszkańcy regonu nie odpoczną jednak od upałów. Termometry wskażą dziś w Olsztynie 30 kresek powyżej zera.

Strażacy radzą, nie parkujmy dziś aut pod drzewami, czy w okolicy śmietników i innych przedmiotów, które niesione silnym wiatrem mogłyby wyrządzić szkody. Apelują również o posprzątanie balkonów i usunięcie z nich elementów, które przy gwałtownych burzach mogłyby stanowić zagrożenie. Wychodząc z domu – pamiętajmy również o odłączeniu – w miarę możliwości - urządzeń elektrycznych i gazowych.

Kiedy zastanie nas nawałnica – najlepiej przeczekać ją w budynkach, nie należy chronić się pod drzewami, czy w samochodach. Jeśli odpoczywamy nad wodą – podczas burzy wyjdźmy z akwenu. Podczas burzy nie należy również pływać żaglówką, czy inną jednostką wodną. Jeśli jednak nie możemy szybko dostać się na brzeg - pamiętajmy, że podczas silnego wiatru nie wolno przebywać w żaglówce, pod jej pokładem. W przypadku wywrócenia się łodzi ryzykujemy życiem.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl