Dziś jest: 26.02.2024
Imieniny: Aleksandra, Mirosława
Data dodania: 2023-10-13 19:54
Ostatnia aktualizacja 2023-10-20 09:00

Redakcja

Martinek czy Stosić – kto wygra walkę wieczoru na KSW 87?

Martinek czy Stosić – kto wygra walkę wieczoru na KSW 87?
Martinek czy Stosić – kto wygra walkę wieczoru na KSW 87?
Fot. Materiał Partnera

14 października odbędzie się kolejna gala organizacji KSW. W walce wieczoru zmierzy się reprezentant gospodarzy, czyli Michal Martinek z Darko Stosićem. Kto wygra pojedynek w kategorii ciężkiej, a także jak obstawiać pozostałe starcia?

reklama

Martinek vs Stosić

Michal Martinek to stosunkowo nowy nabytek organizacji KSW, który miał wzmocnić kategorię ciężką. Czech aktualnie plasuje się na trzeciej pozycji w rankingu ciężkich. W swoim pierwszym starciu dla organizacji KSW Martinek zanotował wygraną, jednak już w drugiej walce nie było tak kolorowo, ponieważ przegrał z Omielańczukiem. Martinek jest zawodnikiem, który lubi posyłać swoich rywali na deski, lecz w obu starciach na KSW skończyło się decyzją.

Martinek – statystyki:

* Martinek przegrał ostatnie starcie z Danielem Omielańczukiem.
* Oba pojedynki tego zawodnika w KSW zakończyły się decyzją sędziów.
* Martinek najczęściej w karierze wygrywał przez KO/TKO.
* Czech najczęściej przegrywał również przez KO/TKO.

Darko Stosić to jeden z najbardziej doświadczonych zawodników, jaki znajduje się w szeregach organizacji KSW. Serb w swojej karierze występował w najlepszej federacji sportów walki na świecie, jaką jest UFC. Od momentu transferu do KSW zanotował kilka wygranych i przegrał z Philem de Frisem. Stosić nie ukrywa, że jego celem jest rewanż z aktualnym mistrzem, ale włodarze KSW ciągle dokładają mu kolejne przeszkody, aby mógł się z nimi sprawdzić. Wydaje się jednak, że w przypadku wygranej na najbliższej gali, to właśnie de Fries będzie kolejnym rywalem Stosića.

Serb jest zawodnikiem, który walczy w spektakularny sposób i najczęściej wygrywał swoje pojedynki przez KO/TKO. Ogólnie w jego bilansie znajduje się aż 18 wygranych w 24 starciach.

Stosić – statystyki:

* Reprezentant Serbii zanotował tylko jedną porażkę od czasu transferu do KSW.
* Phil de Fries to jedyny zawodnik, który wygrał ze Stosićem w KSW.
* Stosić wygrał 18 z 24 zawodowych walk
* Serb najczęściej wygrywa przez KO/TKO – 12 walk.

Jak obstawiać walkę wieczoru?

Redaktorzy mma24 uważają, że KSW typy na ten pojedynek powinny koncentrować się wokół wygranej Stosića. Ich zdaniem Serb jest na zdecydowanie wyższym poziomie, dlatego też takie typowanie jest uzasadnione. Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że Martinek nie może się równać doświadczeniem ze swoim rywalem. Ciekawą opcją do obstawiania w tym starciu może być zakład specjalny, w którym możesz obstawić, że reprezentant Serbii wygra ten pojedynek, a dodatkowo walka zakończy się przed czasem. Stosić aż 12 z 18 walk zwyciężał przez KO/TKO. W starciu dwóch ciężkich zawodników nokaut jest bardziej prawdopodobny niż w innych kategoriach wagowych.

Na jakie walki jeszcze warto zwrócić uwagę?

Bardzo ciekawie na najbliższej gali zapowiada się pojedynek, w którym Roman Szymański zmierzy się z Leo Brichtą. Polak jest oczywiście bardziej doświadczonym zawodnikiem i jeśli chodzi o walki dla federacji KSW, a dodatkowo w ostatnim czasie był w bardzo dobrej formie. Szymański zanotował potknięcie w swoim poprzednim starciu z Mirceą, jednak zaprezentował się naprawdę solidnie. Zawodnik z Poznania w swoim najbliższym starciu zmierzy się z przeciwnikiem, który dopiero rozpoczyna swoją przygodę z KSW. Brichta jest notowany na 7 miejscu w rankingu i do tej pory wygrał tylko jedną walkę.

Reprezentant Czech od początku zawodowej kariery zanotował 11 wygranych i 3 porażki. Najczęściej wygrywał przed czasem, ponieważ aż 9 zwycięstw zaliczył właśnie w ten sposób. 5 razy wygrywał przez nokaut lub techniczny nokaut, a 4 razy udało mu się poddać swojego przeciwnika. Na podstawie statystyk widać więc, że nie lubi on pozostawiać sprawy w rękach sędziów.

Roman Szymański pod względem bilansu wygląda zdecydowanie lepiej, ponieważ ma na koncie 17 wygranych i 7 porażek. Polak w ostatnim czasie wygrał 4 walki z rzędu na KSW, ale przegrał swój ostatni pojedynek. Tym samym w najbliższym pojedynku będzie starał się odbudować swoją pozycję.

Emocji nie powinno również zabraknąć w walce, w której Rafał Haratyk zmierzy się z Ivanem Erslanem. Zawodnik z Chorwacji ma na swoim koncie 13 wygranych i 2 porażki w zawodowej karierze. Erslan rotuje występami na różnych galach, ale to właśnie w KSW zanotował swoje jedyne przegrane. Najpierw z Tomaszem Narkunem, a następnie z aktualnym mistrzem, czyli Chuzihigaevem. Dla Rafała Haratyka będzie to szansa, aby zadebiutować w organizacji KSW. W swojej karierze walczył już dla różnych federacji również na terenie naszego kraju, ale ani razu nie wystąpił w KSW. W bilansie tego zawodnika znajduje się 16 wygranych, 5 porażek i 2 remisy. Ostatni pojedynek Haratyk stoczył w styczniu tego roku i przegrał przez dźwignię na kolano.

W tym przypadku spodziewamy się, że walka zakończy się przed czasem. Trudno jest jednak tutaj wskazać jednoznacznego zwycięzcę. Typy na KSW 87 znajdziesz w ofercie Superbet. Redakcja mma24 ma dla Ciebie więcej zapowiedzi na temat tego wydarzenia. Sprawdź naszą stronę.

Fani sportów walki z Olsztyna mogą być nieco zawiedzeni, ponieważ na tym wydarzeniu nie wystąpi Mamed Chalidow. Po 2 wygranych z rzędu zawodnik Arachionu Olsztyn zaczyna już przygotowania do kolejnych walk. Na razie kolejny przeciwnik nie został jeszcze ogłoszony. Można się jednak spodziewać, że będzie to mocne nazwisko.

Karta walka KSW 87

  • 120,2 kg - Michal Martinek (10-4) vs Darko Stosić (18-6)

  • 93,0 kg - Ivan Erslan (13-2) vs Rafał Haratyk (16-5-2)

  • 70,3 kg - Roman Szymański (17-7) vs Leo Brichta (11-3)

  • 61,2 kg - Filip Macek (27-18-1) vs Oleksii Polischuck (10-4)

  • 120,2 kg - Vojtech Garba (8-4) vs Michał Dreczkowski (3-0)

  • 87,0 kg - Adrian Dudek (6-2) vs Lukas Dvorak (6-2)

  • 70,3 kg - Sahil Siraj (8-2) vs Ahmed Abdulkadirov (9-1)

  • 65,8 kg - Josef Stummer (3-0) vs Dawid Kareta (4-3)

  • 61,2 kg - Carl McNally (2-1) vs Tobiasz Le (3-1)

Czytaj więcej o sporcie w Olsztynie!

 

* * *

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl