Pochodzący spod Ełku lider ''Boys'' będzie uczył w liceum! Do pierwszej w Polsce ''szkoły disco polo'' przyjęto 27 uczniów

Pochodzący spod Ełku lider ''Boys'' będzie uczył w liceum! Do pierwszej w Polsce ''szkoły disco polo'' przyjęto 27 uczniów
Fot. UM Michałowo, Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

10 lipca w podlaskiej szkole zakończono nabór do klasy licealnej o profilu estradowym. Placówka w Michałowie zyskała ogromny rozgłos w mediach i została okrzyknięta pierwszą w Polsce „szkołą disco polo”. Jak się okazało chętnych, na zostanie nową gwiazdą muzyki rozrywkowej, zgłosiło się 27. Tym samym lider zespołu Boys, Marcin Miller od września stanie za szkolnym biurkiem, by przekazać młodym artystom wiedzę.

Marcin Miller to lider kultowego zespołu „Boys”, który niebawem będzie obchodził swoje 30-lecie. Artysta pochodzi ze wsi Prostki, znajdującej się pod Ełkiem. Śpiewa od wielu lat. Ma także potężne doświadczenie estradowe, którym już niebawem podzieli się z uczniami pierwszej w Polsce „szkoły disco polo”.

- Zdradzę młodym ludziom tyle, ile będą chcieli. Jeśli będą mnie słuchać to dobrze, jeśli będą sobie ze mnie żartować to trudno, wyproszę ich z lekcji – powiedział ze śmiechem Miller w rozmowie z lokalnymi mediami.

Muzyk nie zagości w szkole na stałe, lecz będzie pojawiał się kilka razy do roku. Jako praktyk ma nadzieje, że zdoła odpowiedzieć na wszystkie pytania uczniów. Jak powiedział, chce przekazać młodym całą swoją wiedzę.

Władze Zespołu Szkół w Michałowie zapowiedziały, że nauczycieli-gwiazd będzie więcej. Na razie jednak znamy tylko jedno nazwisko.

Pierwsza w Polsce "szkoła disco polo", fot. UM Michałów

Pierwszy etap rekrutacji do liceum o profilu estradowym zakończył się 10 lipca. Jak do tej pory zgłosiło się 27 chętnych. Wszyscy zostali przyjęci. Władze szkoły liczą jednak na większą liczbę kandydatów, aby utworzyć drugą klasę o takim samym profilu.

Skąd pomysł na pierwszą w Polsce „szkołę disco polo”? Niedawno Zespół Szkół w Michałowie stanął na granicy upadku, ze względu na zbyt małą liczbę uczniów. Władze szkoły, aby zachęcić młodzież, stworzyły klasy zawodowe, które nie przyniosły jednak zamierzonego efektu. Wówczas postanowiono przeprowadzić ankietę wśród uczniów. Okazało się, że w większości młodzi ludzie nie mieli sprecyzowanych planów na swoją karierę zawodową. Wówczas, we współpracy z wytwórnią Green Star oraz liderem zespołu Boys, utworzono klasę o profilu „disco polo”.

- Jaką szkołę stworzyć na Podlasiu? Jeśli hutnicza to na Śląsku, bo Śląsk to górnictwo, jeżeli morska - to Gdańsk, Gdynia, Szczecin. A Podlasie to? Z czego jesteśmy silni i kojarzeni w całym kraju? Co jest atrakcyjne dla młodzieży i jest jednocześnie dobrym sposobem na życie? Pierwsza w Polsce szkoła disco polo – powiedział swego czasu burmistrz Michałowa, Marek Nazarko.

Uczniowie od września będą mogli cieszyć się nowym sprzętem muzycznym oraz studyjnym, na którzy przeznaczono 150 tys. zł. Kolejne 50 tys. zł zostanie rozdysponowane na zagraniczne wycieczki oraz letnie obozy.

Młodzież, oprócz podstawowych przedmiotów z zakresu liceum ogólnokształcącego, będą uczęszczać na zajęcia ze śpiewu, gry na instrumencie lub tańca. Dodatkowo na liście przedmiotów znajdzie się także historia muzyki oraz zajęcia z działającymi gwiazdami disco polo.

Galeria

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Uśmiech zenka 2020-07-22 00:51:53 88.156.*.*
  Edukacja po polsku to i tak już w zasadzie jak tekst z piosenki disco polo. Ma być łatwo i przyjemnie, bez zadawania zbędnych pytań. Także zamiast uczenia się krytycznego myślenia uczysz się jak połykać gónwo i się ładnie do tego uśmiechać.
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • R.O. 2020-07-20 15:14:54 83.6.*.*
  Jakiego imienia będzie ta szkoła? Może Jacka Kurskiego? Żyje, ale już za życia wielkim człowiekiem jest.
  Odpowiedz Oceń: 4 1 Zgłoś treść
 • Loen 2020-07-20 13:55:56 185.13.*.*
  Lepsze to niż nacpany elektorat nitrasa amfeciarza
  Odpowiedz Oceń: 1 3 Zgłoś treść
 • Łowęcicki 2020-07-20 06:21:43 188.33.*.*
  Podlasie,. Disco polo i Duda. Tak trzymajmy
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Dno/dna 2020-07-19 18:14:22 5.184.*.*
  Establishment "polski" rośnie .
  Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
 • Janusz Pisiewicz 2020-07-19 10:47:41 95.160.*.*
  I słusznie. Disco Polo to kulturalna wizytówka Dobrej Zmiany.
  Odpowiedz Oceń: 5 0 Zgłoś treść