Maciej Kot ożywia Szpital Dziecięcy

Uznany w całej Polsce artysta, malarz, plastyk – Maciej Kot, który zasłynął z malowania szpitali dla dzieci i nie tylko,  realizuje aktualnie swój jubileuszowy 150-ty  projekt w Olsztyńskim Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym. Ściany centralnej klatki szpitala korytarza łączące oddziały  jak i poradnie zamieniły się po raz kolejny w bajkowy świat radości i uśmiechu.

Szpitalne ściany są już pomalowane przez artystę plastyka m.in. na Oddziale Onkologii i Hematologii Dziecięcej,  a ponad 10 lat temu na jednym z oddziałów w Olsztyńskim Szpitalu miał swój debiut twórczy, który powstał dzięki Fundacji „Spełnionych Marzeń” z którą artysta również współpracuje.

To właśnie Maciej Kot,  jest znany z tego, że umila dzieciom świat malowidłami i wnosi odrobinę radości w życie chorych dzieci. Żywe kolory mają zbawienny wpływ na samopoczucie chorych maluchów, co już od 15 lat za pomocą barwnych, fantazyjnych malunków, skutecznie udowadnia.

Cieszy się, że okres 15- lecia działalności ze swoim jubileuszowym 150-tym projektem realizacji oddziałów dziecięcych może zrealizować na terenie Olsztyńskiego Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz