Dziś jest: 24.06.2024
Imieniny: Danuty, Jana
Data dodania: 2024-06-06 08:30

Mateusz Sikorski

Ługwałd. Mini amfiteatr wyróżniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA]

Ługwałd. Mini amfiteatr wyróżniony w ogólnopolskim konkursie [ZDJĘCIA]
Scena i zadaszona widownia zostały docenione na ogólnopolskim konkursie
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Na zagospodarowanym placu wiejskim w Ługwałdzie (gmina Dywity) powstał mini amfiteatr. Drewniana widownia ma ponad 70 miejsc i dach z płótna. Projekt został wyróżniony w konkursie "Fundusz Sołecki - najlepsza inicjatywa". 

reklama

Z klimatycznej widowni mieszkańcy Ługwałdu korzystają podczas imprez integracyjnych czy spektakli teatralnych, m.in. amatorskiej grupy działającej przy Stowarzyszeniu Ługwałd. Scena została oddana do użytku w 2022 roku, a widownia z zadaszeniem pod koniec zeszłego roku. 

Mini amfiteatr powstał dzięki dofinansowaniu z Innowacyjnego Funduszu Sołeckiego gminy Dywity, który premiuje sołectwa podchodzące proinwestycyjnie do swoich wydatków. Sołectwa wydające co najmniej połowę środków na inwestycję mogą oczekiwać premii w wysokości od 100 do nawet 300 proc. wartości zadania. 

Projekt ten został uznany za najlepszą inicjatywę sołecką w województwie warmińsko-mazurskim. Został także zgłoszony do rywalizacji w skali krajowej. 

Organizatorem konkursu na najlepszą inicjatywę sołecką jest Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Do ścisłego finału przechodzi 16 najlepszych inicjatyw, po jednej z każdego województwa. Jedną z nich była scena z podolsztyńskiego Ługwałdu. 

Przedstawiciele sołectwa i gminy otrzymali wyróżnienie oraz 2,5 tys. zł nagrody podczas ogólnopolskiego finału konkursu - przekazał Jacek Niedźwiedzki z Urzędu Gminy w Dywitach.

Delegacja z Dywit, która pojechała na finał do Ogrodów Przelewic pod Szczecinem składała się z sołtysa Mirosława Hyczy, radnego Daniela Szejki, zastępcy wójta Magdaleny Iwanek oraz Iwony Baka z biura Rady Gminy Dywity. 

Scena znajduje się w pobliżu wiejskiej świetlicy w Ługwałdzie

Celem konkursu organizowanego przez KSS jest upowszechnianie wiedzy oraz informacji w zakresie realizacji projektów służących aktywizacji lokalnej społeczności sfinansowanych w sołectwach w ramach funduszu sołeckiego. W VII edycji uczestniczyło ponad 150 przedsięwzięć, zrealizowanych przez wspólnoty na terenie całej Polski. Ługwałd liczy ok. pół tysiąca mieszkańców.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • anna 2024-06-07 11:13:47 46.205.*.*
    prawda jest taka, że osoby działające w samorządzenie nie potrafią doprowadzić do budowy chodnika od dk53 przez ługwałd, gdzie obecnie jest bardzo niebezpiecznie
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0
  • F4 2024-06-06 16:22:57 31.0.*.*
    Piękna inicjatywa .. starsza wiara będzie miała gdzie się bawić bo młode pokolenie tylko nos w LCD
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0

www.autoczescionline24.pl