Dziś jest: 25.05.2024
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Data dodania: 2024-05-15 10:03

Aleksandra Sawczuk

„Którą kochać, którą tylko lubić?”. „Balladyna” kusi widzów nieoczywistym przekazem

„Którą kochać, którą tylko lubić?”. „Balladyna” kusi widzów nieoczywistym przekazem
Balladyna
Fot. Marta Ankiersztejn

Na deskach Teatru Warmii i Mazur im. Stefana Jaracza w Olsztynie zagościła, dobrze wszystkim znana, „Balladyna”. Widzowie podczas spektaklu mają okazję przeżyć pełen wachlarz emocji, ponieważ utwór Juliusza Słowackiego został przedstawiony w, zgoła, odmiennej formie.

reklama

Za reżyserię sztuki odpowiada dyrektor warszawskiego Teatru Lalka, Jarosław Kilian. Artysta zdecydował się na przedstawienie klasyka w sposób nietuzinkowy, dostarczając widzom wielu elementów zaskoczenia: grozy i przeciwieństw.

Słynny cytat z utworu słowackiego, słowa wypowiadane przez Kirkora „którą kochać, którą tylko lubić” na pewno będą podstawą do głębszej refleksji.

- „Balladyna” to spektakl dla tych, którzy potrzebują miłości lub czekają na rozpad świata, tęsknią za Szekspirem z odrobiną muzyki elektronicznej lub szukają grozy i prasłowiańskich niepokojów – informują twórcy sztuki.

Kilian zdecydował się przedstawić „Balladynę” już po raz czwarty w swojej karierze. Poprzednio realizował spektakl, m.in. w Teatrze Polskim w Warszawie. Reżyser zapowiada zupełnie inne odczytanie arcydzieła.

W głównej roli widzowie zobaczą olsztyńską aktorkę Alicję Parczewską.

Za oprawę muzyczną odpowiada Adam Walicki, natomiast warstwę wizualną urozmaici ironiczne i drapieżne malarstwo Jarosława Modzelewskiego.

Warto wspomnieć, iż spektakl bierze udział w X Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej i Europejskiej Klasyka Żywa.

Zachęcamy do nabycia biletów pod wskazanym linkiem i odwiedzenia teatru http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerwacja/termin.html?id_wydarzenia=366.

Sztuka rekomendowana jest dla widzów od 12 roku życia.

Galeria

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • pika 2024-05-17 08:14:43 88.156.*.*
    ciekaw jestem tej wizji Balladyny, a przed laty miałem okazje obejrzeć sztukę w reżyserii pana Hanuszkiewicza, z wjeżdżającymi na scenę motocyklami, co było dość szokujące :)
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 0

www.autoczescionline24.pl