Kto przejmie budynek po hipermarkecie Tesco?

Kto przejmie budynek po hipermarkecie Tesco?
Według nieoficjalnych informacji w budynku dawnego hipermarketu Tesco przy ul. Pstrowskiego ma powstać Castorama. Jednak pracownicy spółki nie chcieli komentować tych informacji
Fot. Google Street View

Pod koniec lipca br. spółka Tesco zamknęła hipermarket przy ul. Pstrowskiego. Od tego czasu jest on pusty. Z nieoficjalnych informacji wynika, że otworzy się tam Castorama.

Według pogłosek krążących po Olsztynie w miejsce dawnego hipermarketu Tesco przy ul. Pstrowskiego, który został zamknięty pod koniec lipca 2019 roku, powstanie sklep ogólnobudowlany znanej sieci. Ma to być Castorama. Rozmowy już ponoć trwają. Postanowiliśmy to sprawdzić. Zadzwoniliśmy do Castoramy Polska Sp. z o.o. Pracownicy spółki ani nie potwierdzili, ani nie zaprzeczyli pogłoskom.

Jeżeli nie ma jeszcze porozumienia, to nikt państwu tego nie powie, czy rzeczywiście Castorama powstanie w Olsztynie. Proszę poczekać na oficjalne informacje – usłyszeliśmy przez telefon.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie także z biurem prasowym Tesco, jednakże od piątku nie otrzymaliśmy odpowiedzi. Podobnie jak na pytanie, czy Tesco na ul. Wrocławskiej zostanie zamknięte.

Przypomnijmy, że sieć Tesco systematycznie zamyka sklepy w Polsce. W wyniku likwidacji hipermarketu przy ul. Pstrowskiego pracę straciło ok. 80 osób.

Tesco istniało tam od 2002 roku. Brytyjska sieć przejęła ten obiekt od niemieckiej sieci Hit.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • Czarnoskóra Lesbijka z Izraela 2019-10-15 12:06:01 5.173.*.*
  A dlaczego nie meczet ?
  Odpowiedz Oceń: 1 5 Zgłoś treść
 • mieszkaniec bloku 2019-10-15 10:46:42 145.239.*.*
  Młodzieżowy tekst: "Twój stary zmywa w Tesco gary" straci swój sens.
  Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść
 • dobrze poinformowany 2019-10-15 08:54:55 145.239.*.*
  Nie Castorama, tylko stacjonarny market AliExpress, pierwszy w Polsce.
  Odpowiedz Oceń: 4 3 Zgłoś treść