Dziś jest: 23.05.2024
Imieniny: Dezyderego, Iwony
Data dodania: 2024-04-12 12:00

Redakcja

Kto chce zostać wystawcą na Jarmarku Jakubowym?

Kto chce zostać wystawcą na Jarmarku Jakubowym?
Do 16 czerwca przyjmowane są zgłoszenia od osób, które zajmują się produkcją regionalnej żywności lub pamiątek
Fot. UM Olsztyn

Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza wystawców na XXI Jarmark Jakubowy. - Stare Miasto Miasto rozkwitnie wówczas lokalną gastronomią, oryginalną sztuką i dawnymi wyrobami użytkowymi - zapewniają organizatorzy

reklama

- Przez cztery dni, od 25 do 28 lipca 2024 r., w ramach dorocznych Dni Olsztyna zaprosimy mieszkańców i turystów na XXI Jarmark Jakubowy – zapraszają przedstawiciele MOK Olsztyn. - Stare Miasto rozkwitnie wówczas lokalną gastronomią, oryginalną sztuką i dawnymi wyrobami użytkowymi.

Nie ma jednak jarmarku bez wystawców. Do 16 czerwca przyjmowane są zgłoszenia od osób, które zajmują się produkcją regionalnej żywności lub pamiątek. - Stań się częścią tego wydarzenia – zapraszają organizatorzy.

Koordynatorką od strony handlowo-wystawienniczej (odpowiedzialną za rejestrację zgłoszeń i rozmieszczenie wystawców) jest Monika Stanek, e-mail: [email protected], tel. kom. 666342140. Koordynatorem odpowiedzialnym za sprawy organizacyjne i programowe jest natomiast Piotr Podgórski, e-mail: [email protected], tel. 89 5270964 wew. 38.

Przypomnijmy, że św. Jakub Starszy, od którego imienia jest Jarmark Jakubowy, to patron Olsztyna. - Był bratem św. Jana i pierwszym apostołem, który zginął śmiercią męczeńską – czytamy na stronie visit.olsztyn.eu.

Jego szczątki sprowadzono w VII w. z Jerozolimy do Santiago de Compostela, gdzie do dziś znajduje się jego grób. Wiedzie do niego szlak św. Jakuba, którego etapem jest także Olsztyn. Apostoł patronuje również Hiszpanii i Portugalii oraz m.in. pielgrzymom, rybakom, aptekarzom, wojownikom i robotnikom.

Związki św. Jakuba z miastem zaczął wybór świętego na patrona pierwszego kościoła w Olsztynie, dziś bazyliki konkatedralnej. Jego imieniem nazwano też most nad Łyną na starówce. Na Targu Rybnym znajdziemy pomnik św. Jakuba, a odpoczniemy w parku Jakubowo na Zatorzu. Prezydent miasta przyznaje również Statuetkę Świętego Jakuba.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz


www.autoczescionline24.pl