Data dodania: 2021-12-21 20:50

Koszykówka. Wygrały w Jezioranach z warszawskim uniwerkiem

Radość olsztyńskich zawodniczek po zwycięskim spotkaniu w Jezioranach

W drugiej kolejce rundy rewanżowej pierwszej ligi kobiet, KKS Agapit Olsztyn, prowadząc od początku do końca, tym razem nie dał się ograć zespołowi AZS Uniwersytet Warszawski.

We wtorkowym (21 grudnia) spotkaniu pierwsze minuty meczu zapowiadały, że olsztynianki mocno pałają chęcią rewanżu za przegrany w stolicy mecz z tym zespołem w pierwszej rundzie. Zaczęło się bardzo obiecująco dla nich. Po trafieniach Daligi, Chełchowskiej i Sztąberskiej wyszły na prowadzenie 9:0. Okazało się jednak, że tak wysokie prowadzenie nie zraziło warszawskiej ekipy. Zaczęła bowiem coraz skuteczniej odrabiać straty. Wynik pierwszej kwarty (19:16) ustaliła rzutem za trzy, najskuteczniejsza w ich szeregach Jańczak.

Wprawdzie tuż po rozpoczęciu drugiej kwarty warszawskie akademiczki zbliżyły się do rywalek na jedno oczko (19:18), ale był to zapewne odpowiedni sygnał dla podopiecznych trenera Tomasza Sztąberskiego, aby ruszyć z miejsca do powiększenia dystansu nad przeciwniczkami. Dystans ten rósł z każdą upływającą minutą dzięki skutecznej obronie i atakom w wykonaniu wszystkich olsztyńskich koszykarek. Przyjezdne nie potrafiły przerwać tej ich tak dobrej gry, schodząc na przerwę do szatni z 16-punktami do nadrobienia.

W trzeciej kwarcie przewaga KKS oscylowała wokół 15 punktów, natomiast w czwartej nie mające już nic do stracenia koszykarki ze stolicy rzuciły się do uratowania wyniku. Na 2 min przed końcem meczu doszły do olsztyńskiej ekipy na 9 oczek różnicy, ale na więcej zawodniczki KKS Agapit już im nie pozwoliły.

W drugim spotkaniu tej kolejki AZS Uniwersytet Gdański pokonał 69:60 Grota Pabianice. Pozostałe mecze zaplanowano na styczeń i luty.

Kolejny spotkanie KKS Agapit zagra 9 stycznia w Gdańsku z tamtejszym AZS Politechnika.

KKS Agapit Olsztyn - AZS Uniwersytet Warszawski 69:60 (19:16, 21:8, 10:14, 19:22)

KKS Agapit Olsztyn: Chełchowska (15), Daliga (13), Sztąberska (13), Wawrzyniak (11), Sobotka (4) oraz Giżyńska (11), Pałasz (2), Bałdyga, Przeradzka, Kitkowska, Olecnowicz