Data dodania: 2022-03-09 23:01
Ostatnia aktualizacja 2022-03-11 08:33

Koszykówka. Nokaut w Jezioranach

Zdjęcie ilustracyjne / Radość olsztyńskich koszykarek po jednym ze zwycięstw

KKS Agapit Olsztyn w 25. kolejce pierwszej ligi kobiet pokonał w Jezioranach Grota Pabianice zwiększając szanse na zajęcie 3. miejsca w fazie zasadniczej rozgrywek.

Spotkanie zaczęło się od „atomowego” uderzenie KKS. Żywiołowy atak gospodyń spotkania rozpoczęła "trójka" Wawrzyniak, która chwilę później dołożyła "dwójkę" i w 2 minucie było 5:0. Kolejne trzy punkty były autorstwa Chełmińskiej i na tablicy wyników w 3 minucie było już 8:0. Jakby tego było mało to kolejne trafienie za trzy oczka dołożyła w 5 minucie Daliga, windując wynik na 12:0 dla KKS. W tym okresie gry pabianiczanki były bezradne, a pierwsze dwa punkty (rzuty wolne) zapisały na swoje konto po 6 minutach gry. Olsztynianki jednak na tym nie poprzestały. Trafienia za trzy oczka Sztąberskiej, Chełchowskiej i Daligi oraz za dwa Sobotki spowodowały, że pierwsza kwarta zakończyła się 23-punktową(!) przewagą KKS.

Koszykarki przyjezdne obudziły się dopiero kilku minut po rozpoczęciu drugiej kwarty. Wprawdzie nie na tyle, aby dojść swe rywalki, ale ich gra zaczynała przynosić im punktowe korzyści. Przewaga punktowa KKS po pierwszej połowie była taka sama jak po pierwszej kwarcie.

Druga część meczu była już znacznie bardziej wyrównana niż pierwsza. Przy tak dużej przewadze Tomasz Sztąberski, trener olsztyńskiego zespołu, desygnował do gry młode rezerwowe zawodniczki, które spisywały się wcale nie gorzej niż ich bardziej doświadczone koleżanki z drużyny.

- Zgraliśmy bardzo skutecznie, a najlepiej o tym świadczy aż jedenaście "trójek" - powiedział Tomasz Sztąberski, - Pabianice nie spodziewały się tak dobrej gry naszych dziewczyn. Grały cierpliwie w ataku, a co ważne wyłączyły z gry Natalię Danych ich najbardziej skuteczną koszykarkę. Przy tak dużej przewadze mogły pograć nasze młodsze zawodniczki, co  powinno zaprocentować w nowym sezonie. To zwycięstwo przybliżyło nas do 3. miejsca. Jednak, aby tak się stało to my musimy wygrać dwa ostatnie mecze, a Pabianice przegrać choć jeden.

W kolejnym meczu KKS zmierzy się 13.03 w Sokołowie Podlaskim z MPKK, a na zakończenie rundy zasadniczej 20.03 (godz.18) podejmie Basket Aleksandrów Łódzki.

Agapit KKS Olsztyn - Grot F&F Automatyka Pabianice 71:49 (27:4, 19:19, 15:13, 10:13)

KKS Agapit Olsztyn: Sztąberska 18 (4x3), Wawrzyniak 16 (4x3), Chełchowska 13 (2x3), Sobotka 6, Daliga 6 (2x3) oraz Giżyńska 6,  Bałdyga 4, Przeradzka. 2, Pałasz, Olechowicz.