Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Data dodania: 2022-03-27 09:28

Koszykówka. KKS Agapit Olsztyn wygrał pierwszy mecz w rywalizacji play-off

Joanna Chełchowska (na zdjęciu) zdobyła najwięcej punktów dla swojego zespołu w potyczce z Mon-Pol Płock

W pierwszym spotkaniu play-off o wejście do Basket Ligi, olsztyńskie koszykarki nie dały szans płockiemu Mon-Polowi. Zwycięstwo w meczu rewanżowym sprawi, że awansują do 1/4 finału.

Przebieg pierwszej kwarty zapowiadał, że Mon-Pol będzie bardzo trudnym rywalem do pokonania. Po 35 sekundach gry drużyna z Płocka prowadziła wprawdzie 0:4, ale trzy kolejne trafienie Chełchowskiej doprowadziły do remisu 6:6. Potem przewaga przechodziła z jednej drużyna na drugą, aby zakończyć ostatecznie tę kwartę dwoma punktami przewagi gospodyń spotkania.

Obraz przebiegu meczu w drugiej kwarcie zmienił się wyraźnie na korzyść drużyny ze stolicy Warmii i Mazur. W 11 sekundzie tej kwarty, Daliga rzutem za dwa punkty wyprowadziła swój zespół na 6-punktową przewagę (27:21). Trójkowe trafienie Chełchowskiej w 15 minucie sprawiło, że koszykarki z Olsztyna miały już o 13 oczek więcej od przeciwniczek (41:28). Do końca pierwszej połowy trwała dominacja olsztyńskiej ekipy, schodzącej na przerwę do szatni z 15-punktowa nadwyżką.

Kiedy w 26 minucie, po trafieniu Wawrzyniak za trzy punkty, na tablicy wyników było 70:47, stało się już prawie pewne, że ekipa z Płocka tego meczu nie zdoła wygrać. I tak się też stało, a wynik na kilkanaście sekund przed końcem meczu, ustaliła Giżyńska trafieniem za dwa punkty.

- To był bardzo dobry mecz naszych dziewczyn, które od drugiej kwarty dominowały na boisku - posiedział Tomasz Sztąberski, trener KKS Agapit. - W każdym elemencie gry mieliśmy przewagę, ale największą w obronie. Skutecznie wyłączyliśmy Kaczor, której specjalnością są rzuty za trzy punkty. Z naszej strony w rzutach za trzy oczka świetnie spisała się Marta (Sztąberska - red.) trafiając aż sześć razy. Sobotka dobrze zbierała piłki spod koszy, a Chełchowska skutecznie wchodziła pod kosz. Zdajemy sobie sprawę, że w rewanżu one postawią nam trudniejsze warunki niż tu w Jezioranach, ale jedziemy tam, aby wygrać i awansować do drugiej rundy play-off.

Mecz rewanżowy odbędzie się w Płocku w sobotę 2 kwietnia. Wygrana KKS Agapit w Płocku, a w razie niepowodzenia w trzecim spotkaniu w Jezioranach, sprawi, że awansuje on do ćwierćfinałów play-off, w których zmierzy się prawdopodobnie z MUKS Poznań.

KKS Agapit Olsztyn - Mon-Pol Płock  93:71 (23:21, 32:19, 22:16, 16:15)

KKS Agapit Olsztyn: Chełchowska 33 (2x3), Sztąberska 27 (6x3!), Daliga 8, Wawrzyniak 5 (1x3), Sobotka 5 oraz Giżyńska 13 (1x3), Bałdyga 2, Przeradzka, Pałasz, Dyjak.