Dziś jest: 04.05.2024
Imieniny: Floriana, Moniki
Data dodania: 2021-10-23 19:16

Koszykówka. Huragan nie za bardzo przeszkodził olsztyńskim koszykarkom w odniesieniu trzeciego ligowego zwycięstwa

Marta Sztąberska zdobyła najwięcej punktów w meczu z Huraganem Wołomin

W meczu 4. kolejki I ligi kobiet KKS Agapit Olsztyn pokonał przekonująco w Jezioranach ekipę wołomińskiego Huraganu i wysoko awansował w tabeli.

Pierwsze punkty zdobyły zawodniczki z Wołomina, ale chwilę po tym, po trafieniu z akcji i z rzutu wolnego Giżyńskiej, na prowadzenie 3:2 wyszłyolsztynianki. Ich rywalki miały przewagę punktową jeszcze tylko w 3 min (6:5) i jak się potem okazało było to ich ostatnie prowadzenie w tym spotkaniu. Gospodynie wprawdzie w pierwszej połowie nie pozwoliły się już wyprzedzić, ale ich gra w tej części spotkania falowała. Po pierwszej kwarcie miały 11-punktową przewagę, ale 2 min po rozpoczęciu drugiej kwarty, już tylko 4-punktową. W 18 min po rzucie Woźniak prowadziły 40:28, kończąc pierwszą połowę z 8-punktową nadwyżką.

Trzecia kwarta była już popisem zespołu ze stolicy Warmii i Mazur. Jego przewaga rosła z minuty na minutę (46:36, 51:36, 59:42, 69:48). Tak więc przed rozpoczęciem ostatniej kwarty wiadome było, że tylko jakiś kataklizm w ekipie KKS Agapit mógłby spowodować, że kolejne dwa punkty nie zostałyby doliczone olsztyńskiemu zespoowi w ligowej tabeli. Co ważne, trener KKS Tomasz Sztąberski desygnował do gry wszystkie zgłoszone do tego spotkania zawodniczki.

Kolejny mecz KKS Agapit zagra 30.10 w Płocku z Mon-Polem.

KKS Akapit Olsztyn - Huragan Wołomin 89:67 (25:14, 19:22, 25:12, 20:19)

KKS Agapit Olsztyn: Sztąberska 19 (3x3), Giżyńska 15 (1x3), Woźniak 14 (1x3), Chełchowska 10 (2x3), Wawrzyniak 9 (1x3) oraz Sobotka 10, Daliga 10, Pałasz 2, Przeradzka, Kitkowska, Birkos, Olechnowicz