Kortowiada 2022. Odliczamy dni do startu najpiękniejszych juwenaliów w Polsce!

Kortowiada 2022. Odliczamy dni do startu najpiękniejszych juwenaliów w Polsce!
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Dyziek

Tegoroczna Kortowiada rozpocznie się 1 czerwca i potrwa cztery dni. Podczas święta studentów UWM zagra 15 artystów. Znamy już terminy koncertów na scenie głównej oraz innych wydarzeń, w tym m.in. kina plenerowego i Silent Party.

Gwiazdy nad jeziorem w Kortowie

Kortowiada to przede wszystkim juwenalia pełne muzyki. W tym roku widać to będzie jeszcze bardziej, bo w planach są trzy koncertowe dni. W czwartek (2 czerwca) w Kortowie zagrają: Baranovski, Happysad, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni i Łydka Grubasa. Dzień później na scenie pojawią się: Kaśka Sochacka, Zalewski, Enej, Kayah i Sokół. W sobotę, ostatniego dnia Kortowiady 2022, wystąpią Vito Bambino, Guzior, Mery Spolsky, PRO8L3M i Tymek.

Bilety na kortowiadowe koncerty kupimy, nie wychodząc z domu. W internetowej sprzedaży jest już ostatnia pula wejściówek.

Pobawić się przy ulubionych dźwiękach będzie można nie tylko na plaży kortowskiej. Namiot Silent Party to propozycja dla tych, którzy lubią tzw. ciche imprezy. Każdego dnia od godz. 21 grać będą inni DJ-e. Za konsolą staną: DJ Killer, DJ Adys, DJ C. Why.C, DJ Hajdi, DJ Sopran, DJ Omen, DJ Mario, DJ Yourant, DJ Cezar, DJ Danny-D, DJ Jack Grand oraz DJ Insane.

Muzycznych atrakcji nie zabraknie także na Scenie Studenckiej przy Centrum Konferencyjnym UWM. Po pierwsze, w czwartek, piątek i sobotę odbywać się tam będą finały Ajdola. Zwycięzcy każdego z finału zaprezentują się kilka godzin po werdykcie na głównej scenie Kortowiady. A na tym nie koniec: laureaci będą mogli także nagrać singiel w profesjonalnym studiu muzycznym. Muzyki będzie można też posłuchać w czasie na Scenie Studenckiej podczas Energetycznego Grania.

Randki, biegi i studenckie rywalizacje

Siłą Kortowiady jest to, że mimo zmian spowodowanych nowymi przepisami, realiami lub oczekiwaniami odbiorców, pozostaje ona wydarzeniem organizowanym przez studentów dla studentów. Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego UWM dba o to, żeby nie brakowało wydarzeń o charakterze integracyjnym. Tradycyjnie więc juwenalia 2022 rozpoczną się w Olsztynie paradą studentów. Kolorowy orszak przejdzie ulicami miasta już w czwartek od godz. 10.

Na tym nie koniec. Studenci będą mieli możliwość brać udział m.in. w wydarzeniach sportowych (Kortowski Bieg o Złotego Dzika, Sport Camp Kortostrong, VII Integracyjny Mecz Koszykówki na Wózkach). Duch rywalizacji ujawni się na pewno nie tylko podczas wydarzeń sportowych, ale i tych organizowanych z myślą o wydziałach (1 z 16 - Bój Wydziałów) czy akademikach (Ekodemik, czyli Las nie Vegas).

Nieoczywistą propozycję przygotowali z kolei studenci UWM z myślą o tych, którzy szukają swojej drugiej połówki. W czwartek odbędzie się wydarzenie Speed Dating.

Szczegółowe informacje na temat kortowiadowych atrakcji można znaleźć na stronie internetowej olsztyńskich juwenaliów oraz w mediach społecznościowych.

Kino i strefa food trucków w kampusie UWM

Dzięki inicjatywie studentów UWM coś dla siebie podczas Kortowiady znajdą także ci, którzy wolą spędzać czas mniej aktywnie. W piątek o godz. 16 w namiocie za Biblioteką Uniwersytecką rozpocznie się np. Festiwal Gier Planszowych, a od 2 do 4 czerwca działać będzie w kampusie kino plenerowe. Filmy rozpoczynać się będą o 21.30, a repertuar wybrany został w głosowaniu internautów.

Warto także pamiętać, że na odwiedzających strefę studencką, czekać będzie oferta food trucków. Zjeść będzie można także, oczywiście, na plaży kortowskiej, gdzie czekać będą kolejni przedstawiciele gastronomii.

Kortowiada: juwenalia, których się nie zapomina

Kortowiada 2022 to 61. edycja olsztyńskiego święta studentów. Opinia najlepszych juwenaliów w Polsce od lat mobilizuje organizatorów do wzmożonych wysiłków na rzecz obrony tego tytułu. Wyjątkowość Kortowiady bierze się nie tylko z niezwykłej atmosfery kampusu akademickiego UWM. Sporo zasług mają w tym oczywiście także świetni artyści, którzy przyjmują zaproszenie na koncerty. O tym jednak, że „Kortowiada ma w sobie to coś” decydują – jak podkreśla Piotr Wałejko, przewodniczący RUSS – uczestnicy imprezy.

Olsztyńskie juwenalia 2022 odbywają się pod hasłem „Green Camp”, mającym przypominać o potencjale Kortowa i potrzebie jego ochrony. Idzie to w parze z działaniami podejmowanymi przez Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, który od lat wdraża w życie ideę Green University i realizuje cele zrównoważonego rozwoju.

2147382000

Artykuł sponsorowany

Galeria

Komentarze (15)

Dodaj swój komentarz

 • Rodowity Olsztynianin 2022-05-31 08:19:24 88.156.*.*
  klimat Kortowiady skonczyl sie wraz z pierwszym biletem wstepu...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 14 3
 • [Usunięty] 2022-05-31 06:19:33 103.230.*.*
  [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0
 • Suweren 2022-05-31 02:46:10 46.205.*.*
  To jest typowe miasteczko polskiego chlopstwa z P.O. I P.S.L. Inteligentny tu nie studiuje. Nawet prezydent Warszawy i Poltycy sie z tempoty śmieją.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 13
 • Karla 2022-05-31 01:55:42 185.138.*.*
  zarzygane świnie będą, bzykanie się na każdym kroku, bójki i wszędzie syf po kortowiadzie. Rozpierducha po całości.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 10 6
 • Miłek11 2022-05-30 14:21:14 95.160.*.*
  Bydło lepiej się zachowuje.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 8 9
 • Normalna 2022-05-30 10:35:43 95.41.*.*
  Znowu popsrywane chodniki porysowane samochody pełno puszek zużytych prezerwatyw porwanych gaci obsikanych klatek NO kur!!!! Super doczekać się nie mogę
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 15 5
 • Tom 2022-05-30 10:06:19 145.237.*.*
  Sodoma i Gomora.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 6 6
 • Hshsg 2022-05-30 09:00:35 83.24.*.*
  Komentarze o rzekomych aktach wandalizmu, rzyganiu, dawaniu dupy za trzy... dwa... jeden...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 12 8