Kortez wystąpił w Olsztynie [ZDJĘCIA]

Na scenie olsztyńskiego Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych wystąpił Kortez. Zobacz naszą relację z tego magicznego koncertu.

Kortez to odkrycie radiowej Trójki z 2015 roku. Kompozytor i wokalista pochodzi z Iwonicza, jest wyedukowanym pianistą i puzonistą z zacięciem do muzyki klasycznej. Kilka lat temu zaczął śpiewać, po kilku miesiącach napisał pierwsze piosenki. Z jedną z nich zgłosił się na casting do Must Be The Music, gdzie nie został zauważony. Na początku 2014 roku podpisał kontrakt z Jazzboy Records. Podczas pierwszej dwutygodniowej sesji w Warszawie zarejestrował 66 piosenek, które stały się jego oficjalnym demo.

W marcu 2015 roku ukazała się pierwsza EPka zatytułowana Jazzboy Session EP, na którą złożyły się trzy piosenki: "Zostań", "Joe" i "Co Myślisz?". Cały nakład tego wydawnictwa został już wyczerpany. Utwór "Zostań" już stał się przebojem. Na Liście Przebojów Programu Trzeciego utrzymuje się od ponad 18 tygodni, najwyżej był na 3. miejscu.  Jego debiutancka płyta "Bumerang" to intymny zbiór opowiadań o miłości i jej braku.

Jesienią Kortez wyruszył w trasę koncertową zapowiadającą jego drugą płytę. W Olsztynie wystąpił w miniony czwartek, na scenie Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych.

Zobacz naszą relację z koncertu.

 

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz