Koronawirus. Znamy główną przyczynę zachorowań na Warmii i Mazurach

Koronawirus. Znamy główną przyczynę zachorowań na Warmii i Mazurach
Najczęstszą przyczyną zakażeń koronawirusem w regionie jest udział w weselach
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych Covid-19 zarówno w Polsce, jak i w województwie warmińsko-mazurskim. W poniedziałek (24 sierpnia) na Warmii i Mazurach odnotowano co prawda 1 przypadek zachorowania na Covid-19, ale aktualnie chorych jest 395. Najwięcej, po 55, było w Olsztynie i powiecie olsztyńskim.

W poniedziałek odnotowano 548 przypadków zachorowań na Covid-19. W naszym województwie była to jedna osoba – kobieta w średnim wieku z Olsztyna, która została poddana izolacji domowej.

Nie zmienia to jednak faktu, że systematycznie liczba zachorowań rośnie. Od początku pandemii w Polsce zachorowało 62 310 osób. W naszym województwie było to 738 osób (338 z nich wyzdrowiało, a 5 zmarło).

Zatem aktualnie pacjentów zmagających się z Covid-19 w naszym regionie jest 395. Najwięcej z nich na co dzień mieszka w Olsztynie lub powiecie olsztyńskim – po 55. Na szczęście zdecydowana większość zakażonych przechodzi chorobę na tyle łagodnie, że nie ma potrzeby ich hospitalizować.

– W tej chwili w szpitalach na terenie województwa przebywa 47 pacjentów. Są to placówki w Ostródzie, Elblągu i szpital dziecięcy w Olsztynie. Nie mamy nikogo w tak ciężkim stanie, aby wymagał podłączenia do respiratora – powiedział w rozmowie z nami Krzysztof Guzek, rzecznik prasowy wojewody.

Ogniska zachorowań, jak wykryte przed kilkoma dniami w powiecie ełckim są zazwyczaj związane z weselami.

– Aczkolwiek mieliśmy także do czynienia z ogniskiem szpitalnym w Szpitalu Powiatowym w Szczytnie, które zostało ugaszone. Z resztą w Szczytnie przed kilkoma dniami służby sanitarne zadecydowały o objęciu kwarantanną pensjonariuszy DPS-u. Sanepid zamierza pobrać ok. 400 wymazów. W ciągu kilku dni powinniśmy dowiedzieć się, czy możemy mówić o kolejnym ognisku – dodał Krzysztof Guzek.

Komentarze (7)

Dodaj swój komentarz

 • Mlody 2020-08-25 15:29:00 37.7.*.*
  Najlepiej powiedzieć że najwiecej zachorowań jest na weselach... A to że są wakacje i pół polski się tu zjeżdża i np ostatnia impreza triathlon tu nie było ryzyka zakażeń...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 5 1
 • Mlody 2020-08-25 15:29:00 37.7.*.*
  Najlepiej powiedzieć że najwiecej zachorowań jest na weselach... A to że są wakacje i pół polski się tu zjeżdża i np ostatnia impreza triathlon tu nie było ryzyka zakażeń...
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 1 1
 • JAŚ 2020-08-25 09:49:59 195.94.*.*
  HAHAHHA OK 8 OSÓB STWIERDZONYCH W JEDNEJ Z WIĘKSZYCH FIRM W DOBRYM MIEŚCIE . ALE CICHO SZA BY SIĘ NIE WYDAŁO . NIKT NIC NIE WIE BO NIE MOŻE ....... MÓWIĆ O TYM . I ŻADEN REDAKTOR NIE ZAJMUJE SIĘ TYM BO PO CO :)
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 13 3