Koronawirus w sztuce. Niezwykła wystawa w parku Centralnym [ZDJĘCIA]

Koronawirus w sztuce. Niezwykła wystawa w parku Centralnym [ZDJĘCIA]
Wystawa w parku Centralnym
Fot. Łukasz Kozłowski / Olsztyn.com.pl

W parku Centralnym pojawiła się niecodzienna wystawa. Mieszkańcy mogą zobaczyć rzeźby m.in. człowieka w kombinezonie i masce przeciwgazowej czy klatki. Do całości dołączona jest opowieść o królu Wirusie.

Wystawę pt. „Park Kontroli Dystansu” można podziwiać od 16 lipca. W Parku Centralnym pojawiły się znaki ostrzegające przed wirusem, a także rzeźby takie jak klatka, człowiek w kombinezonie czy maska z dziobem, jaką nosili doktorzy plagi w czasach epidemii dżumy.

Do całości dołączony jest „Mit o królu Wirusie”, w którym przeczytać można, że „Pewnego dnia, a było to zimą roku 2020, Ziemia zadrżała od Głosu: 'Zostaniecie w domach! Jeśli nie – grozi wam cierpienie i śmierć!'. Mieszkańcy Ziemi zamknęli drzwi i okna, zamykając też za sobą wolność. Nieliczni przemykający po ulicach, ukradkiem patrzyli na siebie, pełni rezerwy i niepewności. Głos ostrzegał: 'nawet sąsiad jest waszym wrogiem. Nikogo nie można być pewnym'.”. Z całą opowieścią można się zapoznać na stronie MIEJSKIEGO OŚRODKA KULTURY.

Projekt powstał z inicjatywy olsztyńskiego MOK-u przy współpracy z firmą 3D Automation. Wystawa będzie dostępna do 31 sierpnia.

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz