Koronawirus w Indykpolu AZS Olsztyn

Koronawirus w Indykpolu AZS Olsztyn
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. IstockPhoto

W sobotni wieczór Indykpol AZS Olsztyn poinformował o pozytywnym wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 u jednego z czołowych zawodników. W związku z tym, cała olsztyńska drużyna poddała się kwarantannie.

Pozytywny test na obecność wirusa SARS-CoV-2 potwierdzono u przyjmującego Wojciecha Żalińskiego (jak zaznacza w komunikacie prasowym olsztyński klub, zawodnik wyraził zgodę na podanie do publicznej wiadomości swoich danych osobowych).

Treningi zespołu zostały zawieszone, a drużyna poddaje się kwarantannie. W oczekiwaniu na dalsze wytyczne, klub pozostaje w stałym kontakcie ze służbami sanitarnymi oraz Polską Ligą Siatkówki.

Klub poprosił także PLS, o przełożenie dwóch najbliższych spotkań: z PGE Skrą Bełchatów i Jastrzębskim Węglem (zaplanowane odpowiednio na 19 i 25 października). O nowym terminie rozegrania obu meczów, a także powrocie do treningów, klub będzie informować na bieżąco.

Indykpol AZS Olsztyn zwraca się także prośbą do wszystkich, którzy mieli w ostatnim czasie kontakt z Wojtkiem Żalińskim, o szczególne obserwowanie swojego stanu zdrowia. W przypadku zaobserwowania niepokojących objawów, prosimy o niezwłoczny kontakt z lekarzem pierwszego kontaktu.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz