Koronawirus. Szpitale tymczasowe w Nidzicy i Szczytnie otrzymały respiratory. Kiedy zaczną działać? [ZDJĘCIA]

Koronawirus. Szpitale tymczasowe w Nidzicy i Szczytnie otrzymały respiratory. Kiedy zaczną działać? [ZDJĘCIA]
Do szpitali tymczasowych w Szczytnie i Nidzicy trafiły dostawy sprzętu medycznego, w tym m.in. respiratorów
Fot. Starostwo Powiatowe w Nidzicy

Do szczycieńskiego szpitala trafiło ponad 13 ton sprzętu medycznego, w tym 70 respiratorów z Agencji Rezerw Materiałowych. Na ostatnią dostawę oczekują medycy ze szpitala w Nidzicy. Covidowe szpitale tymczasowe już niedługo rozpoczną pracę.

Starostwo Powiatowe w Szczytnie na swojej stronie internetowej podało, że do szpitala trafiło ponad 13 ton sprzętu medycznego, czyli 70 respiratorów, ale również pompy infuzyjne, urządzenia USG. Szpital oczekuje na łóżka, których również ma być 70.

Aktualnie trwają prace by przystosować szpital do nowych warunków pracy i uruchomić wszystkie niezbędne urządzenia. Prace budowlane będą trwały do 25 listopada.

Co ważne pozostała część szpitala, czyli tak zwana „starsza część” będzie działała normalnie. Znajduje się w niej pięć oddziałów: ginekologia i położnictwo, oddział wewnętrzny, chirurgia, oddział dziecięcy oraz intensywna terapia.

– możemy przeczytać w artykule.

Drugim z tymczasowych szpitali przyjmujących pacjentów covidowych ma być placówka w Nidzicy, która będzie mogła przyjąć 50 chorych.

U nas trwają dostawy sprzętu. Jeszcze czekamy na jeden transport. Być może dostawa będzie dzisiaj wieczorem, ale tego nie jestem pewien – powiedział w rozmowie z nami Paweł Przybyłek, wicestarosta powiatu nidzickiego.

Teraz ważne jest to, aby skompletować kadrę. Tym zajmują się urzędnicy z urzędu wojewódzkiego.

Do końca tygodnia do obu szpitali ma dotrzeć pozostała partia sprzętu, w tym łóżka i środki ochrony. Termin uruchomienia tych placówek będzie zależeć od skompletowania kadry – zaznaczył Krzysztof Guzek, rzecznik wojewody.

I dodał: – Część kadry będzie pochodzić ze szpitali macierzystych, ale to od dyrekcji zależy kogo i ile osób przesunie z innych oddziałów. Szpital szczycieński z powodzeniem prowadzi własną rekrutację, są już pierwsi chętni. Oprócz tego mamy możliwość, decyzją wojewody, przenieść pracowników z innych placówek. Ponadto my prowadzimy własną rekrutację.

Przypomnijmy, że placówki tymczasowe w Szczytnie i Nidzicy będą uruchomione w osobnych, nieużywanych do tej pory skrzydłach tamtejszych szpitali.

***

Znamy lokalizację szpitala tymczasowego na Warmii i Mazurach!
Koronawirus. Wiemy, kiedy otwarte zostaną tymczasowe szpitale w Nidzicy i Szczytnie

Galeria

Komentarze (4)

Dodaj swój komentarz

 • PiS jest groźne dla życia 2020-11-19 01:29:15 188.146.*.*
  PiS jest groźne dla życia obywateli. I to nie jest żadną przesadą. Widzieliście dziś kaczora w sejmie? Ten gość powinien być w kaftanie przypięty do kaloryfera .
  Odpowiedz Oceń: 5 1 Zgłoś treść
 • R.O. 2020-11-18 22:57:23 83.23.*.*
  Te pseudo-szpitale to czysta propaganda rządu.
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść
 • anka1 2020-11-18 19:40:43 81.190.*.*
  Oby tak nie leczyły pacjentów jak pseudo szpital narodowy
  Odpowiedz Oceń: 6 0 Zgłoś treść