Koronawirus. Rajd Polski nie odbędzie się w czerwcu. Kiedy poznamy nowy termin?

Koronawirus. Rajd Polski nie odbędzie się w czerwcu. Kiedy poznamy nowy termin?
W tym roku Rajd Polski nie odbędzie się w czerwcu
Fot. rajdpolski.pl/Dominik Kalamus

Pod koniec czerwca miał się odbyć Rajd Polski, którego trasa przebiega m.in. przez Mikołajki. Jednak przez epidemię koronawirusa termin imprezy został przełożony. Nową datę poznamy pod koniec maja.

77. edycja Rajdu Polski miała się odbyć w dniach 26-28 czerwca. Wiadomo jednak, że termin imprezy się zmieni. Cały czas trwają rozmowy, mające na celu znalezienie nowej daty w sezonie 2020 Rajdowych Mistrzostw Europy FIA (ERC). Poznamy ją do końca maja.

- Konieczność znalezienia nowego terminu dla Rajdu Polski jest bezpośrednim skutkiem pandemii koronawirusa. Nasze myśli są z tymi, którzy stracili swoich bliskich lub zachorowali w wyniku COVID-19. Jesteśmy również świadomi, że wiele miejsc pracy zostało utraconych, a ludzie znaleźli się w bardzo trudnym położeniu. W tej sytuacji niezwykle ważne jest przestrzeganie wszystkich oficjalnych zaleceń – powiedział Jean-Baptiste Ley, koordynator ERC.

Wiadomo, że przygotowania do rajdu są już na ukończeniu. Jednak epidemia koronawirusa pokrzyżowała plany organizatorom.

- Nasze przygotowania do przeprowadzenia rajdu są bardzo zaawansowane, w praktyce na ukończeniu. Przed wprowadzeniem ograniczeń związanych z epidemią wykonaliśmy prawie całą pracę w terenie wyprzedzając nawet harmonogram przygotowań. Niestety ostatnie dni nie przyniosły optymistycznych informacji, zostały przedłużone restrykcje obowiązujące przy wjeździe do naszego kraju, nie działają hotele, nie funkcjonuje transport lotniczy – wyjaśnił Krzysztof Maciejewski, dyrektor 77. Rajdu Polski.

Rajd Polski jest ważną imprezą dla mieszkańców regionu. Od 2005 r. impreza odbywa się na Pojezierzu Mazurskim, trasa wiedzie m.in. przez Mikołajki.

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz

  • ceuygrek 2020-05-08 16:57:13 5.173.*.*
    [Komentarz został usunięty przez administrację serwisu]
    Odpowiedz Przenieś Oceń: 0 0