Koronawirus. Na Warmii i Mazurach cztery nowe zakażenia, jeden zgon

Koronawirus. Na Warmii i Mazurach cztery nowe zakażenia, jeden zgon
Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna
Fot. Artur Szczepański / Olsztyn.com.pl

Koronawirus na Warmii i Mazurach nie odpuszcza. Dziś, 20 lipca, Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych przypadkach Covid-19. W naszym regionie są 4 nowe zakażenia. Jedna osoba zmarła, to kobieta z powiatu bartoszyckiego.

Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 279 przypadkach Covid-19 w Polsce, w tym czterech na Warmii i Mazurach. Zakażeni to kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu ełckiego, starsza kobieta i starszy mężczyzna z powiatu działdowskiego. Wszyscy chorzy przebywają w izolacji domowej.

Resort zdrowia podał również dane na temat zgonów. Zmarły cztery osoby, w tym jedna z naszego regionu. Jest to 85-letnia kobieta z miejscowości Spytajny w powiecie bartoszyckim, która miała objawy Covid-19, ale nie wykonano u niej testu. Zmarła w domu. Wszyscy zmarli mieli choroby współistniejące.

Od początku pandemii w Polsce odnotowano 40 383 zakażenia koronawirusem. 1627 osób zmarło. Na Warmii i Mazurach łącznie stwierdzono 298 zachorowań na Covid-19. 232 osoby wyzdrowiały, a dwie zmarły. W naszym regionie aktywne są 64 przypadki.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz