Konta Stomilu odblokowane. Prezydent zapewnia o wsparciu

Dziś na antenie Radia Olsztyn mieliśmy okazję posłuchać wywiadu z prezydentem Olsztyna, Piotrem Grzymowiczem, który po raz kolejny zapewniał, że miasto stara się pomóc Stomilowi Olsztyn wydostać się z finansów tarapatów.  

W Porannych Pytaniach Radia Olsztyn prezydent Olsztyna potwierdził informację o odblokowaniu kont olsztyńskiego klubu.

- Osobiście rozmawiałem z kierownictwem ZUS-u i Urzędu Skarbowego i również przekonałem Galerię Warmińską ażeby pokryła te zobowiązania wynikające z działań Stomilu dla wierzycieli tj. Urzędu Skarbowego i ZUS-u, zostało to uregulowane w ubiegłym tygodniu. Dzisiaj Stomil może się starać zarówno o środki z funduszy publicznych w ramach konkursu, który organizujemy w urzędzie miasta na działalność sportową. Nasza spółka PWiK też będzie mogła uruchomić swoje środki – powiedział w Porannych Pytaniach na antenie Radia Olsztyn, prezydent Piotr Grzymowicz.

Przypomnijmy, Stomil Olsztyn popadł w długi, kiedy to w styczniu tego roku z finansowania klubu wycofała się Galeria Warmińska. Tym samym ówczesny prezes klubu Robert Kiłdanowicz złożył wniosek o upadłość klubu. Klub z ponad półmilionowym długiem nie mógł realizować swoich działań, a treningi pierwszej drużyny w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej I ligi były odwoływane.

W połowie lutego tego roku dymisję złożył prezes klubu Robert Kiłdanowicz, który twierdził, że jego odejście jest jedynym sposobem na pozyskanie przez klub pieniędzy.

Podczas walnego zgromadzenia członków Stowarzyszenia OKS Stomil Olsztyn, które odbyło się 5 marca prezesem klubu wybrano Mariusza Borkowskiego, związanego z AP Stomil organizatora Stomil Cup. Wiceprezesem został Rafał Szwed - w przeszłości piłkarza olsztyńskiego klubu.

Nowe władze klubu to nowy jego rozdział. Jeśli wierzyć zapewnieniom prezydenta Olsztyna, już niebawem ogłoszony zostanie konkurs architektoniczny na projekt stadionu Stomilu w Olsztynie. Projekt pomoże przygotować obiekt tak, by stał się wizytówką naszego miasta.


 

Źródło: Polskie Radio Olsztyn

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

 • kibic 2015-03-10 21:23:08 77.113.*.*
  I po co te kłamstwa - konta odblokowane ponieważ spłynęły pieniążki na konto i US wziął swoje . Jeżeli Pan Prezydent by chciał pomóc to by nie wycofała się galeria a teraz by zasilił klub odpowiednią sumą na swobodne działanie , wyniki pokazują ,że klub robi swoje a zadłużenie ciągnienie się już od Świniarskiego , Arbet zniwelował częściowo no ale Pan Jacek nieudolnym zarządzaniem pogłębił dołek finansowy. Bez kasy Pan Szwed nie da rady nawet potrzymać wyniku jaki zrobił Kiłdanowicz. Inne miasta mogą a nasi radni co - tylko przed wyborami obiecywali , ruszcie du....py w tej radzie i wzorem Kielc , Gdyni , Zabrza , Wroławia nadzwyczajną sesje i kasę przyznać nie obwiniać samego Grzymowicza Panowie.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 1
 • okaesiak 2015-03-10 16:46:28 37.30.*.*
  a ja wierzę Grzymowiczowi, myślę, że teraz nadchodzą świetlane lata dla Stomilu
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 3 0
 • nie wierze oszustom 2015-03-10 16:06:10 46.170.*.*
  Ile to już bajek było opowiedzianych. Kolejne obiecanki cacanki a szczególnie ostatni akapit. To chyba 3 czy 4 stadion już obiecany. Mam pytanie "Kto po wcześniejszych zagrywkach ze strony miasta teraz zdecyduje się wziąć taki śmieszny konkurs na poważnie, skoro ostatnio już firmy wątpiły w realność przetargu na projekt?" Wszelkie firmy, które myślały, że ma sens składanie tu projektu już raczej nie mają wątpliwości. Proponuję też przypomnieć sobie poprzednie wypowiedzi, że najwcześniej konkurs zostanie ogłoszony w połowie roku, czyli nie jest to wcale tak niebawem. Dużo ogólnikowych stwierdzeń, mało konkretów, czyli typowa wypowiedź polityka.
  Odpowiedz Przenieś Oceń: 4 0