Kompletnie pijany 68-latek wsiadł za kierownicę. Miał zakaz prowadzenia aut do 2021 roku!

Kompletnie pijany 68-latek wsiadł za kierownicę. Miał zakaz prowadzenia aut do 2021 roku!
Fot. Pixabay.com

Nieodpowiedzialność 68-latka mogła zakończyć się tragedią. Olsztyńscy policjanci, podczas patrolu, zatrzymali kompletnie pijanego kierowcę, który w dodatku miał aktywny zakaz kierowania pojazdami aż do 2021 r.

Wczoraj po południu policjanci patrolowali drogi na terenie gminy Gietrzwałd. W pewnym momencie ich uwagę przykuł samochód poruszający się bez włączonych świateł mijania. Podczas kontroli kierowca próbował schować kluczyki między fotelami.

68-latek miał powód do obaw. Jechał kompletnie pijany. Badanie alkomatem wykazało niemal 2 promile alkoholu w jego organizmie. Jednak to nie koniec jego kłopotów. Wyszło na jaw, że mężczyzna ma aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do 2021 r. Po sprawdzeniu go w systemach policyjnych, okazało się, że jego ford nie posiada ważnego badania technicznego i polisy OC.

68-latek wkrótce stanie przed sądem. Odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz naruszenie sądowego zakazu. Grozi mu za to kara do 5 lat więzienia. Mężczyzna poniesie też konsekwencje za popełnione wykroczenia.

Źródło: własne/KMP Olsztyn

Komentarze (1)

Dodaj swój komentarz