Kolejni olsztyńscy sędziowie mają kłopoty. Mieli ''obrazić przepisy prawa''

Kolejni olsztyńscy sędziowie mają kłopoty. Mieli ''obrazić przepisy prawa''
Do prezes sądu wpłynęło pismo w sprawie zawieszenia w obowiązkach siedmioro sędziów
Fot. Sąd Okręgowy w Olsztynie

Do prezes Sądu Okręgowego w Olsztynie, sędzi Danuty Hryniewicz wpłynęło pismo Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych z prośbą o rozważenie zawieszenia siedmu sędziów. Mieli oni „obrazić przepisy prawa”.

Sędzia Michał Lasota, Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych skierował pismo do prezes Danuty Hryniewicz, w którym poinformował o prowadzeniu czynności wyjaśniających w sprawie możliwego popełnienia 7 stycznia 2020 r. przewinień dyscyplinarnych przez siedmioro z ośmiu sędziów orzekających w IX Wydziale Cywilnym Odwoławczym Sądu Okręgowego w Olsztynie.

- Ich przewinienie, zdaniem Zastępcy Rzecznika Dyscyplinarnego, miało polegać na zasiadaniu w składzie Sądu Okręgowego w Olsztynie i uczestniczenie w wydaniu postanowień w siedmiu sprawach odwoławczych, w treści których zakwestionowana została skuteczność powołania sędziego, jak i istnienie stosunku służbowego sędziego – informuje sędzia Olgierd Dąbrowski-Żegalski, rzecznik olsztyńskiego sądu.

Dodatkowo Michał Lasota wezwał sędziów do złożenia pisemnych oświadczeń i wskazał, że mieli w sposób „oczywisty i rażący obrazić przepisy prawa, jak i uchybić godności urzędu”. Zwrócił się również do prezes olsztyńskiego sądu, aby rozważyła natychmiastowe zawieszenie sędziów.

Rzecznik Sądu Okręgowego w Olsztynie dodał, że sędzia Danuta Hryniewicz na pismo odpowie na początku przyszłego tygodnia.

Komentarze (2)

Dodaj swój komentarz

  • Nikus 2020-10-10 16:22:35 88.156.*.*
    Pani sędzia sądu rodzinnego w Olsztynie zadaje pytanie dla świadka. Czy jego przyjaciółka się myje. Ponieważ sedzia twierdzi że kobieta która chce ubezwasnowolnic rodzina jest chora psychiatrycznie i się nie myje.Czy to nie patologia Pani sędzia.
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • maxio123 2020-04-27 12:00:49 46.170.*.*
    Lasota, ty i twoi szefowie to zaprzeczenie rozumu i przyzwoitości a przede wszystkim nie jesteście prawnikami tylko PiSowskimi aparatczykami. Już niedługo będziesz pierdział w pasiak!
    Odpowiedz Oceń: 1 1 Zgłoś treść