Kolejne prace drogowe w Olsztynie. Będą utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej [SCHEMAT]

Kolejne prace drogowe w Olsztynie. Będą utrudnienia i zmiany w komunikacji miejskiej [SCHEMAT]
Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Archiwum Olsztyn.com.pl

W weekend będą prowadzone prace na obwodnicy. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Z kolei od poniedziałku, 1 lipca, ruszy rozbudowa ul. Jagiellońskiej. W związku z tym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

W sobotę i niedzielę (29-30 czerwca) na obwodnicy Olsztyna będą prowadzone prace bitumiczne. W związku z tym kierowcy muszą spodziewać się utrudnień w ciągu Południowej Obwodnicy Olsztyna. Wykonawca zadania zamierza wyłączyć z ruchu ronda na węźle Olsztyn Wschód oraz łącznice towarzyszące, czyli L-06, L-07, L-08, L-09 wraz z wlotem do ul. Lubelskiej. Przez dwa dni obiekty te będą niedostępne dla kierowców w godzinach od 7 do 21.

Fot. GDDKiA w Olsztynie

Z kolei od poniedziałku, 1 lipca, na ul. Jagiellońskiej na Zatorzu zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu. Zamknięta zostanie jezdnia na odcinku od skrzyżowania z ul. Wrocławską do skrzyżowania z ul. Poprzeczną. Kierowcy pojadą objazdami: ul. Zientary-Malewskiej, Cichą, Poprzeczną, Rataja i Bydgoską.

Mieszkańcy korzystający z komunikacji miejskiej także muszą liczyć się z utrudnieniami. Zmodyfikowane zostaną trasy linii autobusowych nr 108, 109, 112, 124, 126, 131 i 136. Zmianie ulegnie również funkcjonowanie przystanków. Szczegóły w poniższym schemacie.

Zadanie jest realizowana w ramach projektu pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 1971N ulicy Jagiellońskiej w Olsztynie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Wrocławską do skrzyżowania z ul. Poprzecznej”.

Fot. ZDZiT Olsztyn

Galeria

Komentarze (3)

Dodaj swój komentarz

  • czoper 2019-06-30 11:30:22 83.9.*.*
    Znowu bedą remontować ten sam odcinek czy redaktorzyna wrzucił starą mapkę?
    Odpowiedz Oceń: 1 0 Zgłoś treść
  • Falisty 2019-06-28 16:02:21 37.47.*.*
    Fajna mapka dla objazdu Jagiellonskiej. Szczególnie że zabrakło na niej ulicy Wrocławskiej.
    Odpowiedz Oceń: 0 0 Zgłoś treść