Kolejne dziecko pogryzione przez psa

Na Warmii i Mazurach doszło do kolejnego już pogryzienia dziecka przez psa.Tym razem W Lemanach koło Szczytna owczarek niemiecki zaatakował półtoraroczną dziewczynkę.

 

Jak ustalili funkcjonariusze Policji, mieszkanka miejscowości Lemany koło Szczytna wybrała się wraz z dzieckiem do koleżanki. Kobiety siedziały na werandzie, a obok bawiła się czwórka dzieci. W pewnym momencie kobiety dostrzegły, że półtoraroczna dziewczynka zbliża się do psa, który uwiązany był łańcuchem przy budzie. Pomimo okrzyków i ostrzeżeń, dziecko się nie zatrzymało. Pies zaatakował - raniąc głowę dziewczynki. Dziecko z ranami kąsanymi głowy trafiło do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Jak ustalili policjanci pies był sczepiony.

***

Przypomnijmy, to już kolejny tego typu przypadek na przestrzeni ostatnich tygodni. W Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie przebywa już 14-miesięczny chłopiec z Ostródy, którego w ubiegłym tygodniu zaatakował amstaff. W tym samym olsztyńskim szpitalu przebywa również 4,5-latek, z Jedwabna, którego w Wielką Sobotę również pogryzł pies.

Źródło: PR Olsztyn/własne

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz