Kobiety opanują Olsztyn, czyli BabaFest po raz drugi!

Podczas długiego jesiennego weekendu Olsztyn rozkwitnie i pokaże swoją kobiecą naturę. To wszystko za sprawą II Olsztyńskiego Festiwalu Rozwoju i Inspiracji BabaFest. Festiwal powstał z myślą o współczesnych kobietach, które są w ciągłym ruchu, zarówno w znaczeniu dosłownym, jak i przenośnym.


Mimo, że pracują zawodowo i w domu, to jednak wciąż szukają okazji, żeby rozwinąć swój  indywidualny potencjał, zdobyć nowe umiejętności, poznać ciekawych ludzi – mowa o kobietach oczywiście, którym dedykowany jest drugi już Festiwal Baba Fest. Program BabaFest (19-21 października) obejmuje warsztaty z zakresu rozwoju osobistego, psychologii, sztuki użytkowej, tańca i ruchu oraz aktywności sportowej, podczas których uczestniczki poznają nowe sposoby radzenia sobie z trudnymi i z łatwymi sytuacjami, rozwiną pasje i zainteresowania, roztańczą stres, a przede wszystkim poznają się i podzielą swoimi doświadczeniami.   Dopełnieniem warsztatów będą spotkania z interesującymi ludźmi.


Gościem honorowym Festiwalu będzie Pani dr Irena Eris, która poprowadzi wykład pt. Bądź odważna w rozwoju i realizacji marzeń. Tytuł wykładu jest jednocześnie hasłem przewodnim festiwalu i inspiracją  jaką Pani dr Eris kieruje do wszystkich uczestniczek. Podobnie jak w ubiegłym roku specjalne spotkanie na temat zdrowego trybu życia poprowadzi Pani Grażyna Dobroń, znana dziennikarka radiowej Trójki.

Organizatorki przygotowały dużo ciekawych atrakcji. Szczegółowe informacje o festiwalu, harmonogram imprez i warsztatów zawiera strona www.babafest.pl.

Miłośnicy muzyki i występów tanecznych będą mieli okazję zobaczyć pokaz Flamenco oraz  występ Teatrzyku Piosenki Satyrycznej ”Czyści jak łza”.

Organizacja festiwalu jest możliwa dzięki  współpracy z Urzędem Miasta, MOK, MZPiTU i wsparciu sponsorów.  Festiwal ma cel charytatywny – podobnie jak w zeszłym roku dochód z Festiwalu zostanie przeznaczony na realizację marzeń podopiecznych olsztyńskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie.

Organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalno – Rozwojowych z Uśmiechem. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy pięciu aktywnych kobiet, z których każda ma inne zainteresowania i działa w innej dziedzinie zawodowej. Połączenie pasji i chęci zrobienia czegoś dla siebie i innych kobiet zaowocowało inicjatywą, która ma szansę stać się kobiecą wizytówką Olsztyna.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz