Imieniny: Agnieszki, Czesława
Data dodania: 2020-12-06 08:15

KKS Olsztyn. Prawie jak do jednej… bramki [ZDJĘCIA]

Walka momentami była bardzo zacięta, ale to olsztynianki w większości pojedynków były górą

Pierwszoligowe koszykarki ze stolicy Warmii i Mazur, w ostatniej kolejce pierwszej rundy fazy zasadniczej rozgrywek podejmowały młodą ekipę Basketu Aleksandrów Łódzki. Wygrały bezproblemowo.

Trudno było spodziewać się innego zakończenia tego spotkania, skoro jego gospodynie miały dotąd na swoim koncie cztery ligowe sukcesy, a przyjezdne ani jednego, okupując ponadto ostatnie miejsce w tabeli (KKS był szósty, mając w zapasie jeden zaległy mecz do rozegrania). Olsztynianki, po dwóch trafieniach Joanny Markiewicz i jednym Natalii Żukowskiej, prowadziły w 2 min już 6:0, zwiększają do 13 oczek przewagę na koniec pierwszej kwarty.

Wprawdzie na początku drugiej Basket zmniejszył niekorzystny dla siebie wynik do 8 pkt różnicy, jednak okazało się na koniec meczu, że był to najmniejszy dystans zespołu z Aleksandrowa Kujawskiego do olsztyńskiego KKS. Olsztynianki schodziły na przerwę z 25-punktową nadwyżką, więc w drugiej części spotkania kontrolowały już tylko boiskowe wydarzenia, a trener Tomasz Sztąberski desygnował często do gry zawodniczki z drugiej piątki.

- Nigdy nie można być pewnym wygranej, bo taki jest przecież sport, więc podeszliśmy do tego spotkania skoncentrowane tak jak do każdego - powiedziała portalowi Olsztyn.com.pl kapitan KKS Olsztyn Joanna Markiewicz.

I dodała: - Grało się nam dzisiaj bardzo dobrze, szczególnie w pierwszej połowie, i nie tylko dlatego, że naszymi rywalkami były głównie nastoletnie koszykarki. Po przerwie nasza gra była już nieco gorsza, nie ustrzegliśmy się prostych błędów i nie zawsze nasze piłki trafiały celu. Grały jednak w sumie wszystkie nasze zgłoszone do tego meczu zawodniczki, co jest bardzo istotne, bo tylko przez udział w grze można nabyć boiskowej ogłady. Dzięki m.in. temu byłam dzisiaj na boisku tylko około 20 minut, a często prawie całe spotkanie. W czwartek o 18 zagramy u siebie zaległy mecz z Łomiankami. Będzie więc mało czasu na odpoczynek, a szczególnie dla juniorek, które stanowią pół stanu naszej drużyny. Już we wtorek czeka je ciężki mecz w lidze pomorskiej.

KKS Olsztyn - UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki 76:53 (23:10, 23:11, 13:15, 17:17)

KKS Olsztyn: Markiewicz 12, Woźniak 12, Wichłacz 8, Wawrzyniak 5, Żukowska 2 oraz Sztąberska 12, Gromadzińska 11, Giżyńska 7, Bałdyga 4, Birkos 3, Przeradzka