Data dodania: 2020-12-10 21:31

KKS Olsztyn. Olsztyńskie trójki na… szóstkę [ZDJĘCIA]

KKS Olsztyn pokonał u siebie nieobliczalny młody zespół SMS PZKosz Łomianki

Olsztyńskie koszykarki występujące w pierwszej lidze, wzięły kolejną przeszkodę. Tym razem pokonały u siebie nieobliczalny młody zespół SMS PZKosz Łomianki.

Było to zaległe spotkanie zamykające pierwsza rundę zasadniczej części rozgrywek. Mecz miał dwa oblicza: do 19 min był bardzo wyrównany, a potem był prowadzony już pod wyraźne dyktando gospodyń. Po dwójce i trójce SMS z Łomianek, olsztynianki przegrywały 0:5, a w 3 min 2:7. Wyszły na prowadzenie (8:7) dopiero po trafieniu Żukowskiej. Prawie do końca pierwszej połowy trwała bardzo zacięta i wyrównana walka (14:14, 19:18, 24:25, 31:30, 35:34). Przełom miał miejsce w 19 min po rzucie za 3 pkt Woźniak (40:36). Znaczącym akcentem rosnącej przewagi KKS był, oddany z 12 metrów  w ostatniej sekundzie drugiej kwarty, celny rzut Wawrzyniak (46:36)!

Cała trzecia i czwarta kwarta spotkania to był już mecz do jednej bramki w wydaniu zespołu z Olsztyna. Na 6 min przed jego zakończeniem, przy prowadzeniu KKS 82:53, trener olsztynianek Tomasz Sztąberski desygnował do gry tylko same juniorki i juniorki młodsze, które grały do końcowej syreny. Dobrze spisała się w tym spotkaniu 17-letnia Zuzanna Bałdyga zdobywczyni 13 pkt.

- Bardzo pozytywnie odbieram ten swój dzisiejszy występ - przyznała portalowi Olsztyn.com.pl. - U mnie długo takich dobrych spotkań jak w tym dzisiejszym nie było, więc ten dzisiejszy mecz doda mi więcej wiary we własne siły. Te 13 punktów, to jest mój najlepszy wynik w pierwszej lidze. Bardzo się cieszę, że pokazałam się z dobrej strony. Trenuję już siódmy rok, a do kosza namówiła mnie moja starsza siostra, która dwa lata temu zrezygnowała z treningów w KKS – dodała Zuzanna Bałdyga, uczennica II klasy w olsztyńskim XI LO.

Na podkreślenie zasługuje niezwykła jak na KKS skuteczność w rzutach za trzy. Olsztynianki trafiły  ich tym razem aż 12! Po tym spotkaniu awansowały na 5. miejsce w tabeli ze sporymi perspektywami na pierwszą czwórkę po zasadniczej części rozgrywek. W sobotę (12 grudnia) o godz. 13 zmierzą się u siebie z niepokonanym liderem Polonią Warszawa.

KKS Olsztyn – SMS PZKosz Łomianki 94:71 (24:20, 22:16, 30:14, 18:21)

KKS Olsztyn: Markiewicz 14, Wawrzyniak 14, Żukowska12, Wichłacz 11, Woźniak 10 oraz Bałdyga 13, Sztąberska 10, Giżyńska 3, Gromadzińska 3, Kitkowska 2,  Birkos 2, Przeradzka